» Poradna » Notebooky

Dlouhé načítáni windows a obrovská ztráta výkonu

Zdravím, před nějakou dobou jsem si prohlížel internet, volal s kamarády a používal noťas jako vždy.. najednou mi zamrzl celý systém a zůstal tak asi 5 minut, poté mi došla trpělivost a vypl jsem ho na tvrdo, jakmile jsem ho zase zapl tak mi trvalo minimálně 3 minuty než jsem se dostal na plochu spustil jsem si spravce uloh, procesor a ramky byly na 50% ikdyž jsem nic neměl spuštěno, nějakou dobu jsem se díval na youtube a všiml jsem si že když mám otevřeno více programu na ráz tak mi něco vždy začne neodpovídat. U her je to ještě horší, před tím jsem měl u GTA 5 stabilních 120 fps a teď sice také ale jakmile je potřeba ve hře načíst něco nového tak to klesne na cca 4 fps a začne se to nehorázně sekat, přesně tohle co se mi děje teď tak se mi dělo už před pár měsíci 2x-3x.. ale vždy se to tak po 3 tydnech vyřešilo samo. Mohl bych se zeptat čím to je? díky za odpovědiNoťas lenovo ideapad 330Nvidia Geforce GTX 1050i5 8800H8 Gb ramdisk C 200 Gb a D 1 Tb

Odpovědi na otázku

Možná jen vadný některý disk.

Jak to zjistím?

Udělej povrchový test všech disků a koukni se na SMART v jakém jsou stavu:https://www.hdtune.com/files/hdtune_255.exe

"před tím jsem měl u GTA 5 stabilních 120 fps "no to si děláš srandu ne ? Na mobilní GTC1050Ti stabilních 120fps??? a v jakym rozlišení ? 800x480?

FullHD nejnižší nastavení co jde, procesor má 8 psychyckých jader

"procesor má 8 psychyckých jader"A ty máš 8 fyzických problémů?

A ty asi 8 psychyckých problémů že

Nemá "8 psychyckých jader", má 4 fyzická, schopná díky HT zpracovat až 8 vláken zároveň a dokonce se ani nejmenuje i5-8800H, ale i5-8300H.

Nesmysl a hlavně nejde o CPU ale o tu grafiku. Teď jsem to zkusil.. mám desktop s grafikou GTX1060 ta je cca o 60% výkonnější než ta tvoje 1050Ti v notebooku... Nastavil jsem GTAV na fullHD, dal veškerý detaily na normal, vypnul vyhlazování a cokoliv dalšího... 130fps mám když se nehejbu a nic nědělám, jakmile se jede autem a nebo se něco strhne tak mám 70-90fps..Takže tu pohádku že ti to někdy jelo stabilních 120FPS na tom notebooku si nech na ohromení kámošů. Stabilní znamená stabilně furt.

zkus ovladač odinstalovat v nouzovým režimu windows pomocí software "Display Driver Uninstaller" (google ti to pomůže najít ke stažení) a pak tam nahraj ovladac 442.59 (ma nejlepsi vykon pro Pascal grafiky), nejlip si ho jeste pred instalaci ovladace osekej aby tam nebyla telemetrie a spousta dalsich zbytecnosti,osekani provedes pomocí "NVIDIA driver slimming utility v0.7" (google ti to pomůže najít ke stažení)

me se treba pred rokem updatovanim ovladacu rozbil boost a prestalo to boostovat na maximalni frekvenci, vykon byl na moji 1080ti vyrazne horsi nez normalne, pomohl Display Driver Uninstaller a pak znovu nahrat ovladac, behalo to zas dobre

Dobrá, možná jsem to s timi FPS přehnal, stabilně je tam ale určite +-80FPS