» Poradna » Mobily, audio, video

Dlouhé doručování sms při výměně mobilu i simky

 |   |  Microsoft Windows 8.1 Chrome 47.0.2526.106

Dobrý den.Vyměnila jsem před Vánocemi Sony Xperia E1 za Sony Xperia E3 compact z důvodu otřesně rychlého vybíjení (E3 hlásal 2x takovou výdrž) a kvůli hrokvalitě fotek. Musela jsem přejít z klasické sim na micro sim. Od prvního použití E3c se ale znatelně pomaleji odesílají a přichází smsky (nejen oproti E1, ale i všem mobilům, co znám). Netrvá to sice 5 minut, ale je to znatelné a dost často tu rychlost potřebuji. Navíc to vypadá, že oznámení o doručení chodí ještě o něco později, než samotná smska. Mobil je úplně nový a nevím, jestli to mám přičítat hned jemu, nebo simce, nebo čemu. Zkoušela jsem mobil restartovat, ale nepomohlo. Máte prosím nějaký tip, v čem může být problém, případně co s tím kromě reklamace? E1 už má někdo jiný, takže bych se mobilu do reklamace vzdala až jako poslední možnost. Za ty peníze, které jsem se rozhodla za nový mobil dát, je mně z toho dost smutno. Díky.

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 47.0.2526.106

Zkusil bych pročistit kontakty na SIM kartě a zkontrolovat, jestli není nějak nerovně uložená.Zkontrolovat, jestli nejde operační systém aktualizovat na novější verzi (vyšší verze může být lépe vyladěná a rychlejší).Zkusit mobil úplně vyresetovat (nastavit "tovární nastavení"). Předtím je třeba uživatelská data zazálohovat, protože při resetu se vymažou všechna data.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 | Microsoft Windows 10 Chrome 47.0.2526.106

Jako první věc zavolat operátorovi, je to zdarma, nejspíš pošle konfigurační SMS která telefon správně nastaví. Popřípadě poradí čím je to způsobeno. Zkusil bych si taky od někoho z rodiny půjčit jinou mikro sim, nebo ve stánku koupit nějakou za pár korun a vyzkoušet jestli bude SMS taktéž chodit pomalu. Pokud budou zprávy chodit pomalu všude je chyba v telefonu a reklamaci se asi nevyhnete pokud na jiné simkartě budou ale zprávy chodit okamžitě požadoval bych výměnu SIM od operátora

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Doručování, Micro SIM, Vybíjení, Smska, Doručení


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu