» Poradna » Programy

Dlouhé čekání na připojení k wifi sítí po startu Win7

Zdravím,
mám takový menší problém. Po startu systému WIndows 7 velmi dlouho čeká, než se systém připojí k mé bezdrátové síti. I když mám zatrženo připojovat automaticky, stejně mi u ikonky se signálem svítí taková ta "hvězdička", že jsou sítě k dispozici a trvá minutu nebo dvě než se systém sám připojí.
Přitom má síť je tam viditelná a pokud ji ručně vyberu, připojím se pak hned bez čekání.

Konfigurace: USB adapter TP-Link WN321G, ADSL router SMC Barricade G (i když v něm nejspíš problém nebude), ochrana je WPA2. PC je velmi rychlé (i5 3570K, 16GB RAM, 128GB SSD)

Odpovědi na otázku

Tak k tomu rychlému pc pořiď rychlejší síťovku.Usb není žádný rychlík,i když co je v tomhle jedna minuta.

No tak propustnost USB samozřejmě bohatě stačí, navíc problém není v iniciaci zařízení, to je evidentně hned.
Problém je, že z nějakého důvodu čeká 1 až 2 minuty než se automaticky připojí k síti...

Aha, no tak to jsou dvě věci, nejprve systém dokončuje po startu svoje úkoly, to je to co lidi nepochopili, že i když např. W7 rychleji "jako" startují, své služby si načíst musí. Na to je soft Soluto a ten přesně detekuje jak a co W načítají po startu a co "zdržuje". A pak se pravděpodobně teprve provádí připojení k wifi, nic složitého.

Bude to nejspíš něco jiného... Ta prodleva je totiž naprosto shodná jako u mého bývalého PC, což byl Athlon 64 X2 5200+ s roční instalací Win7. Nyní se jedná v podstatě o úplně čistou instalaci na násobně rychlejším stroji.
Soluto každopádně zkusím, i když tím to asi nebude. Systém mi ze studeného startu aktuálně naběhne asi za 12-15sekund.

Ano naběhne, ale kdo ví, a to nikdo neví co si ještě dokončuje "na pozadí". A rozhodně nemá všechny služby dodělané za pár sekund. Dojde k prodlevě, vše se zobrazí a pak se ještě dokončí to "nedůležité", připojení k wifi se umožní až, když o něj požádáš, nebo doběhne samo v těch 2 minutách. A bude za tím opravdu asi systém a jeho priority.

Tak rychlost bootu dle Soluto 24 sekund, nic mi tam jinak nevisí.
Přehodil jsem ten USB wifi do jiného slotu a chytil se teď rychle. Ovladač jsem zkoušel přeinstalovat, ale kupodivu když stáhnu nejnovější přímo z TP - Link, rozhodí mi to celý systém, musím tedy zůstat u toho, co mi nainstaluje rovnou Windows.

To vyzera ako chyba v ovladaci na reakciu pre malo kvalitny signal.