» Poradna » Ostatní

DLNA přes internet

Zdravím,rád bych se zeptal.Mám počítač s Debian 10 mimo svůj domov a rád bych zprovoznil DLNA server pro filmy a fotky. Ovšem chci, aby všechny data byly dostupné přes internet a mohly se pouštět přes smart tv, notebook, apod. Je toto možné? Popř. jaký software byste mi doporučili?

Odpovědi na otázku

Spis nez proste DLNA na to potrebujes mediaserver, napr. Plex, Emby nebo Jellyfin. Na pocitaci nainstalujes server, na TV, telefonech atd. klienta, nebo pouzijes webovy prohlizec.Samozrejme server musi mit verejnou IP adresu, aby jsi k nemu mohl pristupovat.

Ahoj, díky za rychlou reakci.Jaký ze softwaru bys doporučil nejvíce a popř. nestane se, že by smart tv (konkrétně LG s WebOS) přes webový prohlížeč video nespustila?

Nejlépe vyzkoušej sam, LG podporuji všechny z uvedenych mediaserveru.Ja osobne primarne pouzivam Emby. Bylo ale z duvodu ktere jiz pominuly - dobre provazani s TVHeadend serverem - vzhledem k ukonceni DVB-T A přechodu na T2 neřeším a díky lepsi integraci do KODI, ktere uz taky víceméně nepoužívám...Takže na domácím serveru mam jak Plex, tak Emby vcetne jeho odnoze Jellyfin. Mimochodem, jakou maserver konektivitu do internetu? Hlavně upload.

Server je připojen optikou 100/100 Mbps

Máš doma od poskytovatele veřejnou IP adresu? Bez toho nemá smysl se o nic snažit, nebude to fungovat.

Ano, to mám zařízené.

Rychlost je OK, verejku mas tatkez, tazke si jeden vyber, nainstaluj nastav a testuj.Pripadne zkoukni nejaka videa napr. https://www.youtube.com/watch

Dobře, díky.Ještě se ozvu jak to dopadlo

Ok, jsem zvedavy. Klidne se ozvi i po mailu.

Dopadlo to skvěle, už kopíruji filmy na celkem 10 TB disky, všechny televize, notebooky i telefony v pohodě přehrávají. :) Děkuju všem za pomocTomáš

Jakej sis nakonec vybral?

Emby