» Poradna » Ostatní

DLNA na Philips TV

Ahoj, nemá někdo zkušenost jak zprovoznit DLNA na TV Philips? V domácí síti již na ostatních zařízeních funguje, ale na TV ne.Tv je pripojena přes WiFi.

Odpovědi na otázku

TV není mobilní zařízení, wi-fi připojení není roto vůbec vhodné - to je základ.Pokud TV neumí protokol CIFS/SMB tak nedokáže soubory z ostatních zařízení přehrávat po síti přímo. Je proto potřeba aby na zařízeních běžel nějaký mediaserver.

U TV stejného typu (starší verze), která je připojena kabelem, sdílení funguje.Je mozne nejaky doinstalovat do TV? Smart TV bez androidu.

1. Připoj TV kabelem - viz výše.2. Mediaserver se instaluje na zařízení ze kterého chceš do TV "posílat" obsah. 3. Do TV se neinstaluje nic - a ani to nelze....

Mediaserver uz ocividne v siti bezi, kdyz popisuje ze ostatni zarizeni i predchozi tv jej videla. SmartTV v omezenem rozsahu instalaci aplikaci umoznuje, DLNA byva ale soucasti. Neni nahodou na wifi routeru nastaveno “client isolation”?

Nikde jsem nenašel...:(

Jelikoz mam taky Philips SmartTV (ne Android) tak jsem ji tedy povesil na wifi (standarne na LAN) a zkusil vyhledat DLNA servery (nepouzivam, mam MMC)Bez problemu jsem vyhledal veskere PC v siti na kterych bezi WMP (a fungje jako DLNA server) tak DLNA bezici na NASu. Vydeli bych ze je to tedy v nastaveni vasi site. Jak jsou pripojena ostatni zarizeni?

Mám připojené pc. telefon a vše dohledá v síti mediální soubory (i původní tv tak učinila). Prolezl jsem i nastavení v tv i routeru a už nevím jak dál...:( Pokud v tv volím síť, není dohledáno nic, ani nevysloví žádná chybová hláška. V routeru povolena samba i anonymní pristup

Ostatní zařízení jsou připojena přes wifi

To se SMB (Sambou) nema co delat, zdileni souboru probiha prez DLNA. Co se tyce nastaveni na strane TV tak me nenapada nic jineho nez reset do tovarniho nastaveni. Predpokladam ze kdyz ostatni zarizeni prez wifi DLNA server vidi, zapojeni kabelem by neprineslo zadnou zmenu (ale muzete zkusit).

Proc do toho tahas SMB kdyz se tazatel jasne pta na DLNA. Problem s pochopenim psaneho textu?

Melo byt ke komentari od Juwa.