» Poradna » Počítačové sítě

DLink-605L sa restartuje po pripojeni mobilniho zariadenia

Zdravim,Vcera som zakupil router dLink N300 DIR-605L. Na nastavenie som pouzil dLinkovskeho Gandalfa (wizarda) a vsetko funguje krasne ci uz wi-fi s notebookom alebo LAN so stolnym PC. Akonahle sa vsak pripojim s mojim LG Optimusom cele to spadne, router sa restartuje a mne padne hlava do dlani. Neviem si rady, cital som na inych weboch ze to moze byt sposobene neustalym query od androidu o pingu a rychlosti... ale to sa mi akosi nezda. Prosim mudre hlavy poradte

Odpovědi na otázku

Bez vypisu konfiguracie AP/Routra a nastavenia ovladaca wifi karty v mobile sa da poradit len analyza prenasanych dat. Analyzovat sa to da pomocou dalsieho pocitaca s Wiresharkom a wifi kartou v monitor mode. Je nutne poznat ako je to wifi nastavene.

Ake detaily nastavenia by ste potreboval, rad napisem.predbezne viem povedat ze je:internet na DHCP, a screen nastaveni wifihttp://imgur.com/wq9vGW2

Este tie dalsie zalozky upresnujuce wifi nastavenia prosim.Takyto vypis trebars aj v textovej forme by sa zisiel aj z toho mobilu.

Nech sa paci, tie rozsirene nastaveniahttp://imgur.com/emh6vzZa z mobilu som vycital maximalne to ze sa to pripaja zo statickej IP, Zabezpecuje sa WPA2-PSK

ospravedlnujem sa za moju neschopnost prace s mobilom, ale podarilo sa mi vykonat analyzu siete pomocou Wiresharku z druheho notasu tu je link na ten log https://www.sendspace.com/file/zpc4iv

Router mas nastaveny vcelku dobre. V tom rozsirenom nastaveni by som v pripade problemov nastavil: 20/40MHz coexist: Enable a Short Guard Interval: disabledIdem este preskumat ten log z Wiresharku.

Ta log je len ciastocny, pretoze tam mas zachytene len to co je prenasane na IP vrstve. Spodnejsie vrstvy, ktore by boli zaujimave v pripade zistovania, preco to padne tam nemas.Aby si nahral aj spodnejsie vrstvy, musel by si preput kartu do monitorovacieho rezimu. Na Linuxe je to mozne takmer bez problemov spravit. Na Windowse len vtedy ak ma ovladac taku schopnost. A je dolezite zaznamenavat komunikaciu niekolko desiatok sekund pred zapnutim mobilu a este niekolko minut po pade siete.Existuje tiez nezanedbatelna moznost, ze ovladac wifi karty v tom mobile je napisany nekompatibilne k ovladacu v tom routri.Tazko povedat, ktore zariadenie chybuje, pretoze nestandardne spravanie by malo byt osetrene, prave z dovodu podobnych reakcii. Teraz myslym na ovladac (firmware) routra.Zaujimalo by ma ako vies, ze sa ti restartuje router. Vidis to v logu, alebo sa ti odpoja od siete aj nejake ine pocitace pripojene cez wifi ?

Odpoja sa mi vsetky pocitace z wifi aj LAN siete kompletne a do routeru sa neda dostat. Pozeram tu akurat ine fora kde ludia tvrdia ze to moze byt sposobene IP konfliktom a treba vytvorit v routeri rezervaciu na dane zariadenie a pripadne to moze byt sposobene, ako hovoris, firmware-om. Vyskusam obe moznosti snad to pomoze. Vyskusal som dokonca aj pripojit mobil k routeru cez PIN na smart setup ktory ten d'link ma, bohuzial to nepomohlo.Co sa tyka tej analyzy, viac tam nevyrobim lebo ako vravis, neda sa mi zapnut monitorovanie wifi na windowse, je to starsi notebook a tuto funkciu zrejme nema (alebo som hlupy a neviem to najst)

Ok, podavam report... po updatnuti novym firmware-om ktory vysiel minuly tyzden a po nastaveni povolenia MAC adresy mojho telefonu v nastaveniach routeru a po nastaveni IP adresy na telefone na 192.168.1.200 to vyzera ze to funguje... tazko povedat ktore z toho zabralo ale mam tusenie ze update firmwaru... podla googlu totiz Android nespolupracuje s vacsinou domacich wi-fi routerov a vychadzaju na to rozne hotfixy...Kazdopadne dakujem velmi za pomoc... bez teba by som to nezvladol a hodil router von oknom Prajem pekny zvysok dna

Nemas zac. Som rad, ze ti moj usudok pomohol vyriesit problem, aj ked si to spravil vlastne sam. Pekny den. Ahoj.

Tibor, klobouk dolů před tebou, jsi ukázkový příklad PERFEKTNĚ spolupracujícího tazatele (a řešitele).