DIY displej do case

Ahoj, chtěl bych si udělat nějaký malý displej který bych měl za prosklenou bočnici v case, na sledování teplot atd. Napadlo mě to udělat z nějakého displeje z notebooku. Měl by někdo nápad jak to '' zbastlit''?

Odpovědi na otázku

a ty víš, jak tam jako zobrazit ty hodnoty? Jako ono by to šlo udělat třeba s menšími displeji z Nokia 5110 + Arduino + senzory, nebo podobně s Raspberry a 7 palcovým displejem. Ale pokud s tím nemáš zkušenosti tak na to zapomeň a spíš se podívej na Aliexpress ap. po něčem hotovém, nebo si kup case s tím LCD vepředu.

Zase nuda na noční? Jistota je jediná, kdybys měl schopnosti to udělat, nebudeš se muset tak hloupě ptát.

S displejem z botebooku by to bylo příliš složité. Musel bys sehnat převodník HDMI na daný typ displeje (!) a to HDMI někam připojit, buď přímo do grafické karty, nebo třeba do Raspberry Pi.Jednodušší mi přijde koupit za pětiskovku třeba sedmipalcový displej pro Raspberry pi (tam máš zajištěnou kompatibilitu mezi převodníkem a displejem) a k tomu Raspberry pi.https://www.ebay.com/itm/7-LCD-Screen-Display-... A nebo to nedělat tak megalomansky, použít nějaký displej pro Arduino (například Nokia nebo 16x2) a postavit to na Arduinu.

Ovšem i to nejjednodušší řešení má jednu vadu, tazatel vůbec neví, která bije a netuší, jak bude hodnoty vyčítat

Myslím, že to mu bude úplně jedno a nejspíš brzy by se ptal, co znamenají a jak např. větráku zvýšit otáčky ze 1750 rpm na 1820 rpm. Hlavní je, aby tam něco blikalo. Dostatečně cool bude digitální rámeček a smyčka záznamu z libovolného palubního simulátoru.