» Poradna » Mobily

DivxConvert zaplní ram

Podle návodu na"http://avnavody.cz/" zkouším převest mkv do avi, konvertor se rozběhne, ale ramka se mi postupne zaplni az na 100%, procesor je na 40%. Jiné programy co jsem vyzkoušel vyuzijí paměť tak 50 - 60% a procesor je v rozmezi 60 - 90%.Na tomto programu je mi sympatické ze nastavení je poměrně jednoduché (hlavně při nastavení rozlišení, program si sám nastaví vystupní poměry a obraz je v poho.) a výsledky dobré.Na starém pc to v poho fungovalo a výkonostně bylo úplně někde jinde (core duo 1.3 GHz, 3Gb ram), nyní mám i5-4440, 3,1 GHz, 8 Gb ram, Geforce GTX 650 Ti a výsledek je špatnej. Verze balíku je 10.2.1.Děkuji předem za odpověď

Odpovědi na otázku

zkus použít tenhle soft - taky velmi jednoduchý a českyhttp://www.freemake.com/cs/free_video_converter/v menu dej Konverze/ do AVI a použij tohle nastavení:http://abload.de/img/freemake_avi_editor_p... Mám ho vyzkoušený a je to výborný soft a zcela zdarma.

Podle mě je tento converter nekvalitní a určitě bych jej nepoužíval. Vytížení ram je nejspíš způsobeno samotným programem, respektive jeho chybou, a vytížení cpu tím, že obvykle xvid/divx se enkodují jednovláknově (jedním jádrem). Co se týče samotného enkodování, kvůli hardware potřebuješ enkodovat do xvid/divx nebo hardware zvládají i h264? Pokud je druhá možnost, tak enkoduj x264, je to kvalitnější.

A který program doporučíš na enkodování do h.264/AVC s podporou Hardwaru?- musí to být rychlejší než x264.exe na rychlém čtyřjádru-musí tam jít nastavit crf, a preset, ještě avg bitrate u 2pass... To je důležité, protože co jsem zatím viděl tak u mediacoderu ve quicksync je jen fast/normal a nikde nikde nic a nvc encoderu (nvidia cuda) tam taky tohle není. Zkrátka aby tam tyhle věci šly.

Enkodovat pomocí gpu nedoporučuju, je to relativně nekvalitní, když už něco dělat, tak pořádně. A enkodovat pomocí x264/x265 zas až tak moc náročné není, mám slabučké čtyřkádro amd a s x265 mám film fhd film asi za den a s x264 asi za 3 hodiny, jsou to přibližné časy a nezdají se mi velký.Takže pokud řešíš x264, kdy pokud máš rychlý čtyřjádro, tak se ty časy klidně můžou pohybovat kolem 2 hodin, tak nechápu, co řešíš.Co se týče cudy, nevím jak ta nová, ta stará určitě crf neuměla.

Stačilo by napsat přímo... Program není nutně nekvalitní :)Pokud je neúměrně dlouhé načítání, obsahuje video nějakou chybu. Během analýzy jsou nároky na načítání podstatně vyšší a PC můžeš i na chvilku zatuhnout. Program ale spoustu chyb umí obejít a opravit. Pokud se video načte, je to OK. Pokud zatuhnutí bude trvat déle, program to prostě nedal :) ale to se stává málokdy.Pokud nároky trvají i dále - po načtení - při převodu - je to lepším využitím.Program není hloupý, pozná lepší PC a snahou je udělat to co nejdříve. Stejně jako kodeky mají multitasking pro využití všech jader CPU atd. program využije vše co je potřeba.Převod bude trvat o něco kratší dobu...Kodek DivX má multitasking - může využívat všechny jádra, ale ne vždy pojede CPU naplno když to není třeba (to je dle videa).Nechceš aby to bralo celou ramku proč? Jestli chceš dělat něco jiného souběžně (např. koukat na net apod.) - tak spusť net... systém tomu část ramky uvolní a program si bude brát zbytek...Pokud to nejde, je to opravdu chyba programu, ale byl bys jediný komu to dělá...Nicméně je už novější verze (10.2.4). Pokud to máš legálně, měla by se ti aktualizovat sama... nejspíše by to bylo opraveno. Do AVN novější zatím zkouším. A v tomhle případě to klidně může být způsobene crackem, který sis na to asi někde stáhl :DJinak program kromě Multipass i CRF konverze do AVI (DivX) umí Multipass i CRF konverze do H.264 i H.265 až po 4K rozlišení.

Na DivX PRO Converter jsem našel na této stráncehttp://avnavody.cz/je tam vedeny jako free. U ztaženého souboru je návod a tam stojí:Program se nainstaluje.Converter a kodek DivX PRO jsou zdarma.-------------------------Pro převod DVD nebo videí v MPEG-2 kodeku (licenční formát MPEG-2 kodeku) je nutné zadat licenční číslo pro MPEG-2 plugin v instalaci, standardně:C:/ProgramFiles (x86) / DivX / DiX Control Panelotevři DivXControlPanelLauncher.exeZde zadej licenční číslo programu.Na toto jsou ale vhodnější jiné programy...-------------------------Poté program nastav podle AV Návodů.Mám na ploše miniaplikaci co ukazuje vytížení ram, žádný jiný program co jsem zkoušel nevytiží pamět takovým nehorázným způsobem. Zatížení paměti narůstá postupně s procenty zpracování a při asi 60% je pamět na 100 % plná. Video se zpracovává dál, ale audio je seknuté. Prostě film se převede ale s půlkou audia, kvalita filmu je na nic.Výběr a nastaveni kodeků mám podle AV Návodů. Nevím kde soudruzi udělali chybu, jak jsem psal na PC co jsem měl předtím to fungovalo a na mašine novější to nejde .Ale jak jsme četl tak XviD by se měl nyní kvalitou rovnat DivX, na http://www.videohelp.com/tools/mkv2avi, jsem našel tuto utilitku tak uvidim. Je tam použit eac3to a zvuk DTS v poho převede do AC3 5.1, jiné softy s tím měly problém.

A není lepší, ten krám, kvůli kterýmu chceš enkodovat do div/xvid, vyhodit?

MPEG2 je už zdarma, bez čísla... Těch návodů už je tam moc, občas zapomenu něco aktualizovat když se změníprogram, ale princip je stejnej.Ale jinak s vytížením tímto způsobem to vypadá na chybu... Osobně jsem s tím problém nikdy neměl a ani nikdo, koho znám. Takže spíš něco s videem nebo na PC. Ale chyba to je, to je jasné.Určitě bych zkusil aktualizovat program. Buď můžeš z Divx.com stáhnout webinstalátor, nebo mi pošli, nahodím ti aktuálnější verzi a uvidíš jak to pojede...EAC3to je v AVN rovněž. Na převod DTS je nejlepší... Kvalita DivX vs. XviD jak na co. Popravdě je už spíš ten XviD lepší, DivX se zasekl dřív a nemá některé funkce, které XviD ještě dodal. Ale oba kodeky se už dávno nevyvíjí, teď to drtí kvalitnější x.264 vs. x.265 a na to je nejlepší MeGUI.

Děkuji za nabidku, ale jak uz bylo řečeno XviD/DivX už není ve vyvoji, tak pro moje potřeby uplně postačí mkv2avi, mile mě překvapil.Ještě jsem zkusil "Pazera Free MKV to AVI Converter 1.4" (musel jsem odfiltrovat ten malware co se nabalil), ale kupodivu to funguje.Teď jsem ješte vyzkousel "Free Video Converter" a také to splní to co potřebuji. Děkuji AI Wintermute za tip, čekal jsem nápor malware a "různých ale" na chod softu, aspoň do teď v poho.Vytížení RAM: 25% - 50% CPU: 30% - 60% při práci těchto softů.A když si tento rok koupím multimedialní centrum, tak by mě odpadlo být závislý jenom na avi.PredatorVcz: vaše www jsou opravdu dobré

ve Freemake žádný malware není, aspoň jsem doposud na nic nepřišel, za víc než rok, co ho používám. Mám pocit, že tam kupodivu není ani odpad typu Ask Toolbar... Jen vím, že to po každém update otevře jejich web v browseru, ale to dělával i MediaCoder a taky v něm nic nebylo.

Děkuji...Ten Free Video Converter rovněž občas používám. Plánuji ho dát do návodů místo stařičkého Allocku, který již také zaspal dobu... ale chci ho ještě pořádně otestovat, jen čas není :D překládám teď 2 hry naráz...

Aha, tak divx opravdu enkoduje vícevláknově, to je jediné bezvýznamné + a snad pouze pro ty, kteří zamrzli na divx/xvid.Jinak za mě todle to nepoužívat, málo nastavení, relativně nekvalitní převod u h264 a h265, já jsem zastánce pouze x264 a x265. S tímto conventorem těžko uděláš koukatelný FHD rip filmu pod 750 MB včetně audiostopy jako s x265

rozchodil jsi x264 s podporou opencl? Jde to přepnout runtime, nebo musí jít o speciál build s compile-time monžostí podpory opencl? Jde tam vybrat zařízení opencl, v případě, že mám HD4000 a nvidii? x265 jsem zkusil, ale zavrhl, je to nechtně pomalé i na 4jádru.

Ano, zkoušel jsem opencl kdysi, bez vlivu na výkon, zavrhl jsem to, nevím jak je to teď, ale řešit to určitě u x264 nebudu, naprosto mi stačí ty časy enkodování v řádech pár hodin, třeba 3.x265 jsem nezavrhl, mám za sebou jeden rip (tři bratři a velikost je 707 MB při FHD, AVC+AAC) a určitě si pro sebe udělám i další a to, že mi to trvalo necelý den, mi až tak v zimě nevadí, je mi jedno čím topím

Je fakt, že je to otravné mít škatuli (set top box) co umí jen Xvid, DivX a mp3.

já na DIVX/XVID převádím prarodičům pro TV a s tím Freemake je to velmi jednoduché a nemusím ani řešit vstupní formát - nasypu tam třeba 10 filmů, zvolím převod do AVI s mým uloženým profilem (dával jsem výše) a spustím.

Zatím to vypadá že to funguje