Divný zvuk v pc

Dobrý den,Již několik týdnů v pc slýchávám takové lupnutí, prasknutí, jako by byl v pc kamínek, který do něčeho v rychlosti narazí :-o Stává se to ale jen v některých případech - buď když vypnu hru, nebo když vypnu počítač. Vůbec nevím co by to mohlo být. Napadlo mě, že by to mohlo mít spojitost i s freeznutim pc, což se mi stane třeba 1 za 3 týdny. PC pak lze jen vypnout natvrdo. Taktéž občas pc nezareaguje na zapnutí, na druhý pokus však naběhne. (taktéž se s tím potkám ale například jen 1-2 do měsíce.)Sestava:GTX 1060I5 76008GB ramSeasonic S12II-620 620WDěkuji za případné odpovědi.

Odpovědi na otázku

Zřejmě harddisk se loučí.

A máš tam aj HDD ? najhlučnejšiu vec v PC, jediná vec pohyblivými súčiastkami /ak nepočítam vetráky/ . Aj ja som práve teraz počul ako mi HDD zavrčal. A to mám aj SSD .

Jojo mám .. a má naběháno přes 17k hodin