» Poradna » Web a internet

Divný font na některých internetových stránkách

Dobrý den, zhruba před týdnem se mi na NTB začal na různých stránkách objevovat divný font. Vypadá jako psací písmo, ale neumí diakritiku. Dělají to všechny prohlížeče děje se třeba na dáme jídlo či čsob. nevíte někdo co s tím?

Odpovědi na otázku

屏幕快照非常有用,例如:https://ctrlv.cz/。

Psacích fontů ve Windows moc nebude. Takže sis nejspíš něčím přepsal výchozí font, který stránky používají. Jak píše Dan, snímek obrazovky by pomohl.

Používáš "blokovač reklam" ???

A jak by souvisel s psacím písmem v prohlížečích Jiřího?

Když blokuje "externí fonty", nemusí to být správně zobrazené.

Pochybuji, že by Jiří blokoval i stránky dáme jídlo či čsob. Ale už se 3/4 hodiny neozval, takže to asi nebude nic důležitého.

používám tam addblock ale zkoušel jsem ho vypnout a tady screen https://drive.google.com/file/d/1krfdlbOfqQnmXzUoL...

To je font Julietta Messie Regular. Úmyslně nainstalovaný?

možná jsme ho na něco někdy pužili

dobrá jestli to způsobuje on dá se nějak odinstalovat prosím?

V základní sadě fontů asi není. Jestli to způsobuje nevím, ale odinstaluješ ho stejně, jako jste ho přidali, přes Ovládací Panely, Vzhled a přizpůsobení, Písma.

skvěle vyřešeno už sem to odinstaloval díky moc