Divné zvuky z PC po instalaci SSD

Zdravím, před pár dny jsem si do PC dokoupil SSD Kingston UV400 120GB. Provedl čistou instalaci Win 10 (legálně). A hard disk na kterém byl starý systém jsem naformátoval. A když normálně pracuju, dělám běžné věci tak občas se ozve takové cvaknutí a posléze zvuk rozjetí, jako kdyby se nějaký z disků zastavil a znova rozjel. Předtím jsem nic takového nezaznamenal. A když se to stane při tom když jsem někde ve složkách a proklikávám se tak se to na chvilinku zasekne a nahoře naběhne načítání. U známého který má taky SSD to dělá taky. Tak jsem se chtěl zeptat jestli to je v pořádku.SSD: Kingston UV400 120GBHDD1: Seagate 160GBHDD2: Seagate 1TB

Odpovědi na otázku

Pohybuješ se jen na SSD, ostatní HDD se při nečinnosti vypnou. Pokud potřebuje systém, nebo ty jít na HDD, plotny se znovu roztočí a než se roztočí, PC na chvíli zmrzne. Vyřešit to můžeš zakázáním vypínání PC ve správci napájení. Ale musíš si pak zvyknout na hluk z disků, které nepoužíváš.

Systém ti teď běží ze SSD, takže pokud některý z HDD delší dobu nepoužíváš, uspí se a zapne se až když po něm něco chceš ty nebo nějaký program. Disku chvilku trvá než se roztočí - to je to zaseknutí. Pokud ti to vadí, můžeš uspávání vypnout. Dělá se to v správci napájení.

Díky moc oběma! :)

Rozhodně to vypni. Pro ten HDD je lepší když pořád běží než když se pořád vypíná a zapíná a hluk z disku není zase tak velký aby se to nedalo přežít.