Divné zvuky v pc po opravení bsod

Dobrý den,měl jsem problém s pc a to konkrétně s bsod, APC index mismatch a critical structure corruption. Volal jsem s microsoftem kolem 4 hodin dohromady a ani společně jsme tento problém nevyřešili. (Všechny ovladače aktuální)(bsod se vyskytovaly cca každé 2 hodiny a byly náhodně). Poté přijel můj známý a do pc se kouknul, měl jsem podezření na ramky a tak se na ně podíval a přitom je vyndal a zandal, poté prohodil 8 pin na grafice (ze zdroje šly dva) Od té doby se bsod neobjevil, ale při zátěži slyším velmi neobvyklé zvuky. Jelikož sám jsem v hardwaru laik, tak netuším co by to mohlo být. (napadly mě cívky na gpu, ale to se mi zdá divné, pc staré 3 měsíce a objevilo se to až teď)Děkuji za všechny rady a případnou pomocOdkazy:Zvláštní zvuk při zátěži pc: https://www.youtube.com/watchPC: https://www.czc.cz/7cs2h7o4f6h69argossjrt5nl... GPU: https://www.alza.cz/gigabyte-geforce-rtx-2060...

Odpovědi na otázku

Ty zvuky vypadají spíš jako mechanického původu. Nedělá to nějaký ventilátor nebo harddisk?

Dobrý den,o hdd jsem přemýšlel také, avšak je mi divné, že se to objevilo až teď.Bsod zmizelo po zandání a vyndání RAM do stejných pozic a prohození pinu na gpu. Přemýšlel jsem i nad tím, že jak došlo k prohození pinů tak se kabel na horní straně dotýkal gpu a to způsobovalo tento zvuk. Avšak i potom co jsem kabel zvednul, aby se nedotýkal problém zůstal.

Taky dobrý den, samozřejmě nevím jak moc věrně se ty zvuky podařilo nahrát, ale opravdu mi připadají spíš mechanické, jako kdyby některý ventilátor brnkal o nějaký kablik. Vždyť když se oddělá bočnice z PC, tak to musí jít snadno identifikovat, odkud to leze. Není to žádná atomová věda

Dobrý den,Spustil jsem benchmark test a zkoušel odkud zvuk jde, zjistil jsem, že se jedná o pravý větráček na grafice. Přitom mu nic nepřekáží. A v podstatě se jen prohodil pin, ani s ní nebylo manipulováno. Nevíte čím by to mohlo být/ jak vyřešit? Jestli náhodou to není na reklamaci, aby mi tu za pár měsíců nevyhořela.Mnohokrát děkuji za pomoc

Dokud se točí, nevyhoří. Ale pokud je PC v záruce, tak to na reklamaci určitě je.

Dobrý den,akorát mám pc z czc.cz a grafiku jsem dokoupil v alze, jelikož na czc zrovna nebyla skladem. Pravděpodobně jim mám vzít jen tu grafiku, že ? Případně není možné, že budou mít řeči? Typu: Když jste jí instaloval sám, tak jste to mohl udělat sám apod.Omlouvám se za takové stupidní dotazy, ale byl jsem až moc dlouho pouze playstationář a pc mám nově až teď 3 měsíce.Děkuji ještě jednou za rychlou pomoc

Jj, je potřeba grafiku opatrně vymontovat a reklamovat samostatně. Jinak Alza s reklamacemi problémy nedělá, pokud tam nebude nějaké zjevné poškození uživatelem.

Dobře, děkuji za pomocJen mi přijde divné, že zmizely bsod a objevil se tento zvuk, kdyby to bylo oboje najednou tak to chápu, ale takhle mi to připadá zvláštní.

Ty zvuky s BOSD nijak nesouvisí a je klidně možné, že když tam ten kolega manipuloval s RAM, tak pohnul nějak s grafikou a začalo to.

Jinak není nic jednoduššího, než PC otevřít a zjistit odkud zvuky jdou, ne?

Ještě k tomu BSOD. Zkus pro jistotu takový jednoduchý test pamětí RAM. Je to aplikace přímo z Windows, takže se nemusíš ničeho obávat:https://wintip.cz/479-testovani-pameti-ram-... Kdybys chtěl udělat důkladný test pamětí, tak použij:https://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.zip

Dobrý den, tento test jsem prováděl a nenašel žádné problémy, jen je divné, že předtím byly bsod naprosto náhodně. Bez ohledu na zatížení.