» Poradna » Ostatní

Divné chování PC

Zdravím,mám problémy s nově skládaným PC (skládal jsem si ho sám), Počítač se chová divně v podstatě už od začátku nejprve jsem řešil problémy s tím, že se počítač nechce probudit z režimu spánku, což se mi podařilo opravit vypnutím fastbootu, pak jsem neočekávaně dostal bluescreen, kdy jsem měl zapnutý jen chrom, pak se mi stalo to, že jsem počítač probudil z režimu spánku a chtěl ho vypnout úplně, tak jsem na obrazovce, kdy se zadává pin, chtěl pomocí nabídky (vypnout, restartovat, režim spánku) vypnout, načež se počítač vypínal strašně dlouho a i po vypnutí obrazovky jel PC na plné obrátky 15 minut, což sem tedy řešil resetem (což nebylo úplně košér asi, ale nic jiné nešlo udělat). Někdy se stalo že obrazovka černě problikávala nějakou chvíli. Nejdřív jsem si myslel, že by to mohlo být jedním "úžasným" softem (teď už vím že je to blbost) na instalaci všech driverů, který se v půlce zasekl a asi 20 min byl stále ve stejném stavu, takže jsem ho musel ukončit(to stejné se stalo i kamarádovi, který shodou okolností taktéž instaloval nově windows), ovladače jsem tedy instaloval ručně, přímo ze stránek výrobců komponentů. Problémy přetrvávaly tak jsem zkusil úplný reinstal windowsu a ovladače jsem si instaloval všechny ručně. Nově mi nejde probudit win z režimu spánku ani po vypnutí fastboot, dostal jsem opět bluescreen, když jsem měl pouze zapnutý steam a stahoval CS:GO), tady je výpis eventů před: 7009 - Při čekání na připojení služby Steam Client Service bylo dosaženo časového limitu (30000 ms). 7000 - Služba Steam Client Service neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby: Služba neodpověděla na řídicí nebo zahajovací požadavek dostatečně včas...Před reinstalací jsem stihl odehrát pár hodin CS:GO a CoD: War Zone beta a zdálo se být vše ok při hraní.Prosím o nějakou radu už nevím, co dál...CPU: AMD Ryzen 5 3600X 6-Core, 3,8 GhzGPU: AMD Radeon RX 5600 XTMB: MSI B450 TOMAHAWK MAXRAM: Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Takova super sestava a pak to cely zaplacnout Corsair VS650

17/9/2019 zkusím teda aktualizaci

Vypadá, že to asi pomohlo, minimálně už jde to probuzení i s fastbootem, tak uvidíme, co bude dál. Každopádně díky.

rezim spaknu, rezim spanku, rezim... blabla bla rezim spanku. Tak ho kwa vypni a budes mat pokoj.

hlavni otazka je, proc si sam skladas pocitac, kdyz tomu nerozumis a mas nerealnou predstavu, ze nekdo vyvesti, jaky mas problem.Ale mas stesti, protoze ja vim, co tomu je.Mas to pokazene.

Jak říkáš moc tomu nerozumím proto jsem si nechával počítač sestavit někým, kdo se do toho vyzná. Výběr komponentů jsem nechal tedy na někom jiném, ale díky za radu.

Vrať to tomu kdo ti to navrhoval / skládal ať to opraví. Pak se ukáže jak se v tom vyzná.

pises " skladal jsem si ho sam", tak nelzi a nesnaz se chytracit, nemas na to

Hlavě že tam máte Windows 10 Pro z aukra.

Jak padlo BIOS, což pomohlo, no a pak ovladače, s tím že nejnovější verze taky nemusí bít ok, klidně blbne na daném zeleze. Chce to projít logy Windows a povolit tuším minidump, kdy se uloží více info o blue screenu. No a pokud někdo šetří na softu, tak je to o zdroji, tahat placené soft z Ulož to je jednoduché, ale... Problém je že nemáme vesteckou kouli a na dálku jde věštění. Za prachy předem v Brně nemám problém, tj. Instalace oken, ovladačů a softu dle přání, tak že to pojede. Diagnostika a zátěžové testy. Dělám od hodiny a ne v ukole.