» Poradna » Notebooky

Divné chování grafiky

Ahoj,od koupě notebooku (cca šest měsíců) mám problémy, které popíšu níže.Acer Aspire E15 win 8.1. Grafika AMD Radeon R5 s 2GB dedicated VRAM.Při otevření videa ve windows media player dvakrát vše funguje, když otevírám třetí video soubor, chvíli se to sekne a pak nahlásí (provádění serveru selhalo)Zavřu a spustím znova a už funguje, další video taky a třetí opět ne.Stáhl jsem jiný prohlížeč a v něm vše šlape, tak jsem to neřešil.To samé co se týče prohlížení fotek, často je vidět jen černá obrazovka, některé se načtou (klasický prohlížeč windows) tak jsem stáhl jiný a v něm to jde.Dnes jsem chtěl spustit webcameru přes program windows co je v Metro nabídce, rozsvítí se světélko na web kameře, ale obrazovka svítí zeleně.Rady typu - co řešíš, když ti to v jiném prohlížečí chodí atd, opravdu nepotřebuji.Ovladače graf.karty jsem zkoušel přenaisntalovávat. Dávat i starší i novější, nic nepomohlo.Neplechu to dělá od prvního zapnutí PC a instalace win.Myslíte že by bylo možné notebook reklamovat, že to může být výrobní vada?Děkuji, Marek

Odpovědi na otázku

Ako to poisujes je to softverova chyba, nie hardverova.

Instaloval jsi ovladač ze stránky výrobce (Acer), nebo z jiného zdroje? ☺

Aktualizace windows si to stahuje samo a ovladač grafické karty jsem stahoval ze stránek AMD.

A jsme doma. Problém s nesprávnými ovladači pro notebooky se tady řeší 10x týdně...Vlez na web Aceru, postahuj a nainstaluj všechny ovladače pro Tvůj OS, instaluj ve správném pořadí (tj. jako první ovladač čipsetu).

To bude stejne zbytecne, podle chovani to vidim na rozhaseny system nebo primo ublb ve woknech.

Zkus základní testy. Memtest86+ a povrchový test disku.

O jaky model Aspire jde konkretne?Vypada to na problem s ovladaci. Jste si jisty, ze instalujete spravne ovladace a na spravnou verzi OS?

Ptáš se pozdě => nečteš odpovědi odborníků.Už před hodinou zjistil kolega, že BFU nacpal do NB nesprávnou verzi ovladačů VGA.

Prave proto jsem ptal na model. Abych mohl doporucit spravnou verzi ovladace. Acer E15 je dost obecne oznaceni notebooku.

Nemáš Rypáku nic lepšího na práci než tady ustavičně zveřejňovat svoje moudra? Nemáš žádné kamarády? Že bys otravoval je svojí "odborností" a nekomentoval tady každý dotaz? Lezeš mě strašně na nervy svojí moudrostí o PC.