Divná závada HDD, setkali jste se s tím ěnkdo?

Opravuji jedno PC se zvláštní - při startování se ukázalo logo WIN XP, pak se systém sám vypne a pro restartu bios není schopen detekovat žádný disk. Když PC vypnu podržením tlačitka, tak ho bios pozná, systém začne nabíhat zdánlivě normálně, ukáže se hláška že systém posledně zcela nenastartoval, nabízí se volby "stav nouze, spustit běžným způsobem, atd., ale opět se samo vypne a po automatickém restartu opět nenajde disk, atd. Myslel jsem, že odešel řadič´, tak jsem pořídil novou desku, ale funguje to úplně stejným způsobem. Je možné takové poškození disku, že jej bios jednou detekuje a jednou ne?

Odpovědi na otázku

Vadny kabel / vadne kabely? Datovy, napajeci. Vyzkouset nejdriv.Vadny disk? Nejlepe asi vyzkouset v jinem PC.Vadny by mohl byt i radic, ale je to ta nejmene pravdepodobna moznost.