» Poradna » Mobily

Distribuce internetového rádia bez třetích stran

Dobrý den, chtěl bych zvuk z PC chytit na své veřejné IP adrese. Jaký software bych v počítači potřeboval? Nechci využívat třetí strany jako je Icecast nebo ShoutCast. Děkuji

Odpovědi na otázku

1. Zmluvu s operátorom o komerčnej činnosti resp. podnikový internet.2. Zmluvu s OSA a inými výpalníckymi skupinami. Inak ťa môže niekto udať a zaplatíš nielen u operátora za porušenie licenčných podmienok, ale aj OSA ťa dá na súd

Ano, to samozřejmě vím a hodlám se s tím něják vypořádat :)

Keď to chceš, ale vysielať iba pre seba. Tam nič vybavovať nemusíš. Tie weby tretích strán, ktoré sa platia mesačne v sebe zahŕňajú už platenie takýchto vecí.

může vysílat hudbu třeba z Jamendo.com a s OSA se pak bavit nemusí. Pokud z toho nebude mít prachy, tak to ani nebude podnikání.

Teoreticky by měl stačit VLC, který umí streamovat.

co takhle Debian server + Airtimehttps://www.sourcefabric.org/en/airtime/nebo Icecasthttp://www.icecast.org/?

Co v tomto případě myslíš "třetí stranou"? ShoutCast je streamovací server který běží u tebe, stejně jako IceCast. Oba používají stejný protokol, IceCast je svobodná alternativa. To je stejné jako říkat že chceš mít web, ale nechceš využívat třetí strany jako Apache nebo nginx... Ano, webový server i streamovací server si můžeš naprogramovat i sám, ale umíš to a proč bys to dělal?