» Poradna » Mobily

Displej mobilu

Ahoj,chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s oled displeji. Chci si koupit nový mobilní telefon a chtěl bych mít Super Amoled displej (Přemýšlím například o Galaxy A71). Má někdo zkušenosti s tímto typem displeje a ukáže se po nějaké té době tzv. vypálení displeje? Nejsem ten, kdo by měnil mobil každý rok a proto bych chtěl aby mi pár let vydržel.

Odpovědi na otázku

Vydrží.

máme doma několik amoled displejů a u nejstarších telefonů ani po 3 letech nějak nepozoruju žádnou degradaci. Pořád je kontrastnější a má výraznější barvy než podobně starý IPS dipleje. Nějaký stárnutí se asi může projevit pokud bys pořád honil jas na 100%, ale k tomu při normálním používání nedochází.