DisplayPort

Ahoj,můžete mi poradit? Jaký je rozdíl mezi DisplayPortem 1.2 a 1.4, když má monitor DP 1.2 a grafická karta má DP 1.4 dostanu z monitoru 240Hz ? Jaký mám kdyžtak koupit kabel 1.2 nebo 1.4 ?Přidávám odkaz na monitor, kdyby byla potřeba: https://www.czc.cz/dell-alienware-aw2518h-le... Děkuji.

Odpovědi na otázku

Když máš LCD s DP 1.2, tak tě 1.4 nemusí vůbec zajímat, protože i když máš grafiku s 1.4 a použiješ DP kabel na 1.4, tak to stejně pojede jen podle specifikace 1.2, kterou umí monitor.A pokud monitor umí 240 Hz přes 1.2 DP, tak to logicky pojede i na grafice, která kromě DP 1.2 umí i novější revizi 1.4.

Dobře, děkuju

odpoved mas primo v tom odkazu:"Pro 1080p a 240 Hz je nutné použít kabel DisplayPort 1.2. DP kabel je součástí balení. "

Máš zdroj signálu, kabel a koncové zařízení. Celá sestava potom je schopná jet podle normy, která odpovídá zařízení s nejnižší normou. Ve tvém případě je nejnižší norma u monitoru 1.2, takže celá sestava pojede jen normou 1.2 nemá smysl kabel 1.4