Disky ze stareho PC do nového

Dobry den,chtel bych se zeptat jestli nebude problem, kdyz do nove koupeneho pc zapojim diky z predchoziho PC - konkretne systemove SSD a pak normalni plotnovy s daty. Bude vse fungovat a jen se dotahnou ovladace noveho hardware, nebo je nutne instalovat novy (cisty) windows?dik

Odpovědi na otázku

Může to fungovat a nemusí... Taky záleží co to bylo za PC, kde to běželo a co je to nové PC.Čistá instalace OS je jistota. Když už to bude vše nové, tak pořádně. Vyhnete se případným problémům, pádům a jiným možným komplikacím.

teraz som si v domacom booku menil 2,5" SSD za M2.. na tom M2 bola instalacia z ineho pocitaca a normalne to nabehlo. Minule som nutne potreboval pre klienta aby 10na z ineho PC nabehla v novom PC a neslo to ani za svet, musel som spravit cistu instalaciu. Takze skus, uvidis.

Je to problém jen u Windows, a to ještě s výjímkou desítek. Ale i na předchozích edicích se to dalo řešit, mnohem jednodušší je ale přeinstalace.

Jít by to každopádně mělo, ale je možné že za cenu hromady práce a cukání. Podle toho jak moc si starý a nový systém sednou. Pokud to zhavaruje, tak nejspíš na nějakých ovladačích, které byly v původním systému, tváří ze že obslouží i nové zařízení, ale seknou se na tom. Zkusil bych v takovém případě odpojit všechno co tam není nutné, i když v době kdy je skoro všechno onboard to nebude jednoduché a pak děj se vůle Billova.

Řekl bych, že je vhodnější systém přeinstalovat i když se "to" chytí. Nezůstane tam aspoň binec po starých ovladačích chipsetu, síťovek, grafiky a dalšího. Datový disk pak samozřejmě může zůstat, ale připojil bych ho AŽ PO nainstalování/přeinstalování systému.