» Poradna » Windows (a jiné OS)

Disková jednotka USB Reader

V průzkumníku W10 jsou zobrazeny 4 diskové jednotky USB Reader. Po jejich odstranění ve Správci počítače zmizí. Objeví se ale znovu při příštím spuštění počítače. Lze je trvale odstranit?

Odpovědi na otázku

Mas v PC zariadenie na styri pamatove karty (citacky).Naozaj ich chces znefunkcnit?Ked ano, tak "ve Správci počítače" ich zakaz, nie odstran.Ale nechapem preco ...

Díky za informaci. Ale když je zakážu nebo odstraním tak při startu PC se znovu objeví. A pokud chci spustit na př. KODI nebo Bondikam atp. tak se objeví okno KODI exe.-chybí disk. V jednotve není žádný disk. Vložte disk do jednotky G:.Musím ve správci úloh ukončit KODI.exe (nebo jiný program a kliknout na Zrušit toto okno. Teprve potom se mi otevře KODI nebo jiný program. A mám klid do nového startu PC.Díky za Tvůj čas. Aurel

Ked zariadenie odstranis, tak pri restarte si ho system znova najde.Ked zariadenie zakazes, tak by to mal OS respektovat aj po restarte.Moje tvrdenie ma vsak jeden nedostatok. Opieram sa o skusenosti s WinXP a Win7.Nedokonceny OS Win10, ktory sa meni kazdy tyzden a jeho hlavna uloha neni stabilita, ale spicly, nepouzivam.

Obojí nepomáhá. Pravdu máš s volbou OS. Ale já to PC mám na provádění různých experimentů. V mém věku (72) mne hry nebaví a tak se snažím všemi dostupnými prostředky přijít věcem na kloub ( volbou je i tento způsob). Takže budu zkoušet a pátrat dál.Omlouvám se a děkuji za Tvé příspěvky.

Aurel : Pekny den prajem, asi Ti pojdem pre pivo, pretoze (ked PanBoh da), tak 70-siat budem mat za par...Do penzie som odchadzal ako IT-ckar a pretoze ma moj byvali zamestnavatel este po rokoch v "pruserovych" zalezitostiach povolal na pomoc, asi som len nezaberal stolicku.>Konec chvalenskarstva< , to nechelo byt ako odpoved.Trocha sa neorientujem. Cele vlakno riesi problem, ako nezobrazovat dane jednotky. Preco?Predsa kazdy slusny program sa da nastavit, kde ma svoje ulozisko." V mém věku (72) mne hry nebaví" Bondikam je softvér na nahrávanie hier a videa, samozrejme treba ratat, ze celkovy vykon PC musi mat aj na to aby zobrazil hru, ale aby mal aj prostriedky na na jej realne ulozenie.Takze " hry nebaví" , tak preco Bondikam ?Dalsi Tvoj problem "KODI" Nepomozem Ti, nikdy som netusil, co je KODI.To co som nasiel na Internete, Ti jednosnacnu odpved nedaju."Musím ve správci úloh ukončit KODI.exe (nebo jiný program a kliknout na Zrušit toto okno. (nebo jiný program a kliknout na Zrušit toto okno). Ale prave Toto okno je dolezite.

Nejsem si ted 100% jisty, ale mam pocit, ze to jde zakazat v tom pruzkumniku pomoci volby Nezobrazovat prazdne jednotky..?Nebo jak to tam ted je...

Soubor>Změnit možnosti složky a hledání>Záložka Zobrazení>zaškrtnout Skrýt prázdné jednotky>klik na Použít a potvrdit OK

Ja to vyresil tak, ze jsem jim odebral pismena a priradil mountpointy - misto pismenek maji pridelene slozky na disku. Je to mozne udelat pomoci spravy disků nebo diskpartem

Úplne stačí zrušiť písmená v Správe diskov, alebo v Biose zakázať tieto zbytočné a nevyužité porty.