» Poradna » Windows (a jiné OS)

Disketová mechanika - Window 10 home

Dobrý den,Nainstaloval jsem na zkoušku na starý PC Windows 10 Home. Windows zatím není aktivován.Zdá se, že všechno funguje, ale počítač dost často hrabe po disketové mechanice.Děje se to při načítání účtu, nebo při zapojení USB flasky do USB.Je to nová instalace. Nevíte jak se to odstranit?Děkuji Core 2 Duo E6400 2,13GHz LGA775, GIGABYTE MB Sc 775 965P-DS3,4 GB RAM paměť, grafika GigaByte MAYA GV-NX76T256D-RH 256MB DDR2 1024MB,HDD 250 GB SATAII 7200 RPM + SSD.

Odpovědi na otázku

1) - zakázat mechaniku v BIOSunebo2) - vypnout PC a mechaniku fyzicky odpojit (napájení+ IDE kabel /kšanda/)

nebo 3) (pokud mechaniku nepouzivas) - zakazat mechaniku ve Spravci zarizeni ve Windows.

a nebo... Uvedl jsem jen "řešení na jistotu", popř. definitivní a konečné řešení mechaniky (náhrada za záslepku proti prachu). Předpokládám, že takový "masochista" snad není.

tohel W10 dělaj zatim se mi nepovedlo zjistit pročtřeba tady to taky řešíhttps://www.tenforums.com/drivers-hardware/78316-i-... já sem si pro tyhle případy pořádil floppy mechaniku na USB jako externí a připojuju ji jenom když je to nutné. taky mužeš koupit USB/FDD convertortady prodávaj spoustu zajímavejch adaptérů a emulátory floppyhttp://www.compuny.cz/redukce-34-26pin.htmla pak ssamozřejmě fi. DeLock a spousta dalších ...

To je jednoduché. Já také když najdu něco muzeálního, co se za mého života už nikdy nepoužívalo, tak to musím prozkoumat a pohrát si s tím. W10 tam možná přistupují k FDD a zkoumají, co to má být a co by s tím šlo dělat. 😁

Skúša či na ňu môže dať swap?

jo to bude ono ... W10 testujou jestli by tam nešel dát swap file :))))ve W10 to de přeci dát všude ... akorát ta rychlost 2.5KB/sec ... nevim no ...možná to bude krapet brzdit :))))

Jenom od boku - nehledá Autostart..?Zkus vypnout Přehrávat automaticky, jestli to pro disketovku jde...