Disketová jednotka

Ahoj lidi,
mám problém se zapojením disketovky. Připojoval jsem si nový harddisk a musel jsem odpojit i kabel od Floppyny, ale po opětovném zapnutí PC mi disketovka pořád svítí. Překřížený konec kšandy jsem zapojil do floppyny a druhý konec do motherboardu. napájení mám taky zapojený správně, ale pořád nevím kde by mohla být chyba. Díky za radu

Odpovědi na otázku

Skontroluj Master Slave ... je to SATA disk?

dátový kábel máš zapojený naopak! na kábli máš červený pruh. ten musí byť bližšie ku kolíkom napájania na disketovke na doske by to nemal byť problém(je tam vodiaca lišta)

Je to tak ale pomenujme to spravnymi vyrazmi. Tak ze cervena linka na kabli ma byt zapojena do PIN 1 na konektore mechaniky.

presne tak