DISK

Dobrý den, píšu sem už tak po 3 o stejné věci, a nikdo mi zatím nebyl schopen odpovědet normálně, nebo na to na co jsem se ptal, takže se stručně ptám na jednoduchou otázku.Může mít poškozený HDD SeaShit Barracuda 1TB který zní jako chrastítko, vliv na hraní her? (ano vím že když hdd chrastí že už je odepsaný s tím jsem se smířil)Ve hře mám stále cca 120FPS+ ale neustále hraní provází freezovaní, vždy hra freezne třeba na milisekundu ale když se to děje každých 30 vteřín tak si toho jde docela všimnout.

Odpovědi na otázku

Ano může.

Díky za odpověd

https://www.zive.cz/poradna/freezovani-hry/sc... https://www.zive.cz/poradna/hdd-vydava-chrast... Jistě že ano. A už jsi se podíval na jeho stav, jak po tobě chtěli v obou tvých dotazech, zda je skutečně v řiti, nebo ti stačí jen tato odpověď, ale nic s tím dělat nehodláš?

Ano děkuju, ted je otázka co dělat, koupit SSD a dát hru a disk na něj nebo zase nový disk .Tento disk mám snad 2 roky a nejsem si vědom že bych s ním dělal něco co by ho mohlo výrazně poškodit.

Podíváš se konečně na ten stav disku nebo budeš doufat, že je problém v něm? Ono se klidně může stát, že je problém jinde, ty ho vyhodíš, koupíš jiný a bude to blbnout stále stejně.Podívej se konečně na ten SMART!

dobře jdu na to

Hlavně to roztáhni, ať tam jsou všechny řádky. Ne část, jako na tom screenu, co jsem sem dával.

Super hotovo víc to roztáhnout nešlo :D https://ctrlv.cz/suNq

No jestli je ten disk v pořádku (já to z toho pravdu nevyčtu)tak se fakt vodstřelim. :D nebo si koupím ssdčko

Obávám se, že diskem to nejspíš nebude. SSD si klidně kup, PC bez něj je dnes nesmysl. Ale nejspíš to nepomůže.

Tomu disku dle smartu nic není. Pokud chrastí a je slyšet více než by měl, tak to bude jen a jen čistě mechanická věc, která může znamenat to, že to zítra umře, ale taky to klidně nemusí znamenat vůbec nic a poběží to ještě několik let.

Děkuji moc za radu, už ale opravdu nevím co dál :D moje sestava je GTX 1050 2gb gaming XAMD FX 6300 8gb ddr3 ram na hru se kterou mám potíže by to mělo stačit bohatě. Je tu třeba možnost že nejsou AMD procák a MSI grafika spolu kompatibilní?

A deska je tam jaká?"Je tu třeba možnost že nejsou AMD procák a MSI grafika spolu kompatibilní?" = nesmysl, to musí fungovat bez problémů. Procesoru je úplně buřt, jakou máš grafiku.

Co to je za hru?Z dnešního pohledu totiž "čekal jsem že když si koupím dobrou grafiku a procák že bude vše šlapat tak jak má" tohle moc dobré není.Kromě toto, škubání může dělat i relativně zdravý disk. Dnes mít PC bez SSD, znamená mít z toho zbytečně pomalou herku.

Je to fortnite nemá příliš vysoké nároky když jsem se díval po internetu, a taky že mi to jede v pohodě až však na to občasné freezovaní.Bylo by teda dobré si koupit ssd disk hodit na něj fortnite ( cca 20gb) a windows 10? kolik může gb mít win 10

A nemůže to být internetem? Máte vůbec stabilní připojení?

Práve že nemám mám v pc tohle : https://www.alza.cz/tp-link-tl-wn722n-d155291... Mámin přítel mi nedovolí vrtat do zdi a tahat kabel proto mám prozatím počítač na wifi ale je tu teda možnost že kdybych nějakým zpusobem dostal UTP kabel z routeru do pc tak že by to přestalo freezovat?

Tak ho natáhni cvičně dveřmi a prostě to otestuj. Uvidíš sám. Mimochodem ty jsi vážně koupil 1050 za cenu 1050 Ti jen kvůli cool chladiči, který je u karty této kategorie zcela zbytečný?

To neřeš. Píše že si koupil dobrou grafiku a procesor. FX 6300 mě také nepřijde jako něco, co by bylo alespoň z roku 2017.

Dobře děkuju vám všem za rady :D pokusím se vyzkoušet ten internet snad to pujde a když ne tak koupím ssd disk a pokud ani tohle nepomůže tak končím :D

nebo myslíte se že ty freezy ve skutečnosti nemám? ale mám jen rozbití monitor? myslím si to proto že mám starý čtvercoví monitor od samsungu informace (64. 0kHz 60Hz PP 1280x1024

monitorem nic není. Respektive to by bylo jiné a jinak. 1) Zkuste to co jsem psal dfg | 19. 08. 2018 23:562) Zkuste ten kabel přímo a pak opakujte test z bodu jedna3) Řešte to ostatní. Dělají to i jiné hry, které nejsou přes internet?

Dobře dneska jestě zkusím připojit kabel a uvidím rozhodně mi to ale zlepší ping a podobně toho jsem si vědom.Moc her kromě fortnite nehraju ale například v CSGO (multiplayer) nemám žádny problém, zkoušel jsem i OUTLAST 1 (singleplayer) na nejvyšší detaily a žádný problém.Může to být i hrou ale to by si potom stězovalo více lidí

Tak to zkuste na tom kabelu provizorně.Případně zkuste otestovat tu wifi:spusťte cmd, zadejte např: ping seznam.cz -t (případně jiný server než seznam), nechte to třeba 10min běžet. Ukončíte to stiskem ctrl+c"lost" musí být 0"ping (minimum, maximum, average)" musí být co nejpodobnější - třeba něco jako 12 13 12, nemělo by to být 45 10 35

dobře zkouším to načítá to tam řádky textu vetšinou je tám 6,7,8,10,11 pingted tam na jeden řádek dokonce skočilo 157 ping :D

Ping statistics for 77.75.77.53: Packets: Sent = 635, Received = 634, Lost = 1 (0% loss),Approximate round trip times in milli-seconds: Minimum = 6ms, Maximum = 899ms, Average = 10msControl-C

Tak se nedivte, že se to kouše, když ztrácíte pakety a ještě máte takové rozdíly v odezvě. Zkuste co to bude dělat na kabelu, zda to není jen Wifi u vás. Pokud to bude dělat i na kabelu, tak kontaktujte svého poskytovatele připojení.

dobře děkuji za radu

3x nic, a tak to zkoušíte počtvrté? No potěš koště.Ano, může. Jestli chrastící HDD je odepsaný, to je otázka. Chtěl bych vidět, jak při 120FPS vás omezuje zamrzávání na 1ms každých 30s. Každopádně může.

Pravděpodobně jsem to nenapsal dobře, neměřil jsem jak dlouho ty freezy trvají nebo v jakých intervalech jsou. ale celkově poznávám že mám vše v pc trvá délet

Kromě mizerného internetu, bych netvrdil, že také disk je v pořádku. Já tam vidím timeouty. Sice pár, ale v této situaci bych to řešil také.Jak píše ms zkusit vyměnit datový kabel, jiný napájecí konektor a prozradit nám jméno toho tajného zdroje.Pokud se na to cítíš, tak můžeš zkusit očistit kontakty i na desce elektroniky HDD.