Disk zatížený na 100% i bez spuštěných programů.

Dobrý den, už delší dobu mám potíže s přetíženým diskem i když jsou spuštěny pouze obvyklé procesy v pozadí. Důsledkem toho se PC seká a nelze nic spustit, i Správce Úloh se načítá přes minutu a přitom (Neodpovídá), děje se tak, když PC probudím z režimu spánku. Když je PC vypnutý a zapnu ho, tak se potom spouští cca 5 minut, než s ním lze pracovat. Je starý dva roky a chápu, že to stárne, ale na začátku byl do 30sekund nastartovaný a připraven k použití, ještě minulý rok touhle dobou to bylo do minuty. I po tom probuzení se tak po hodině hodí do normálu, ale do té doby s ním nejde nic dělat.Koukal jsem na jiné témata, hrabal se v registrech, zkoušel několik antivirů a vyhledávání malware a nic se nenašlo, defragmentoval jsem disk a čistil PC od několika GB nepotřebných dat a programů, nevím co s tím.Mám 500GB SDD harddisk a 500w zdroj, kdyby někoho zajímaly jiné specifikace, kouknu se potomhttps://ibb.co/2SnC1Qphttps://ibb.co/pyffknK

Odpovědi na otázku

AVG + CCleaner = nová instalace Win

Ty první dvě možnosti jsem už zkoušel, tak si zatím tu poslední schovám. Děkuji

Pokud pouzijete CCxindl na registry, je treba Win reinstalovat. Poskozeni jsou casta. Jen jste si to zbytecne zkomplikoval.

To, že je disk zatížený na 100%, znamená, že má minimum volného času.Ale vůbec to nemusí znamenat, že ho něco zatěžuje. Klidně může prostě opakovaně číst mrtvé sektory, na jednom sektoru je schopen strávit desítky vteřin. Hrabat se v tom nemá význam, dokud nebudete vědět, že je disk zdravý.

Pokud to neni A400, ktery by patril rovnou do kose, taky by to chtelo zkontrolovat stav disku pomoci HD Tune nebo CrystalDiskInfo. Pak se uvidi.Jinak tahle situace nekdy nastava treba po velkych updatech Win, ale pak to byva jen docasne.Jo.. a kdyby na tom SSD bylo malo volneho mista, mohlo by se tohle dit taky.

Dobrý den,podle screenu to vypadá že disk vytěžuje SysMain. Můžete vyzkoušet vypnout službu a případně vypnout po spuštění pokud to pomůže podle návodu zde: https://www.itexperience.net/3-fixes-for-high-disk-usa... Pokud to nepomůže, zkontrolujte integritu disku a pokud nebude HW problém doporučoval bych přeinstalaci Windows. Následně nastavte OS, nainstalujte programy které používáte a nic dalšího s tím nedělejte. Jen používat. Rozhodně neinstalujte žádné CCleanery a podobně. Jednou za čas můžete místo na disku uvolnit pomocí integrovaného nástroje přímo ve Windows. Žádné další tweakování není třeba a už vůbec ne na SSD,

Dobrý den, děkuji za odpověď. Nevěděl jsem, že antiviry a ccleaner může poškodit systém. Mám tedy obojí odinstalovat a věřit jen Windows firewallu?

AV vetsinou system neposkozuji, CCxindl bohuzel ano, pokud ho nechate zasahovat do registru.CCxindl urcite odinstalujte.AV muzete ponechat, ale lepsi je pouzivat AV vestaveny do Win = Defender, ktery se zapne hned po odinstalovani toho jineho AV. Firewall je neco jineho, dela jine veci.

Odinstalace AVG a CCleaneru už ničemu nepomůže.. Systém už je tak jako tak nabořený.. Takže přeinstalace systému.. FERTIG