» Poradna » Windows (a jiné OS)

Disk zapne Pc no aj ho vypne

Zdravím chcel by som naviazať na minulý dotaz pýtal som sa aký disk si mám kúpiť... V obchode kde som bol mi odporučili SSD Gigabyte ktorý má 480gb a tak som ho kúpil a šiel som ku kamarátovi ktorého som poprosil aby mi tam dal WIN 7 všetko šlo dobré no keď som prišiel domov zapojil som ho zapol a čakám zapína sa BIOS všetko v pohode zapína sa Windows všetko v pohode a zrazu to pípne (vždy keď som zapol PC tak to piplo) a znovu zapína sa BIOS a zrazu tam už nebolo len start Windows normally ale aj launch startup repair (recommended) a tak som si povedal ok asi iba nejaká chyba tak to dám opravy sa to a všetko bude v pohode všetko išlo v pohode normálne sa to dokončilo a povedal som si teraz to už pôjde super no išlo zaplo to BIOS zapinalo to Windows a zrazu znovu zapinalo to BIOS a zas tá istá vec launch startup repair (recommended) takto sa to zopakovalo už 3 krát a neviem čo s tým kamarát šiel na chatu na týždeň a nemám sa s kým poradiť za pomoc budem moc vďačný

Odpovědi na otázku

windows nainstaluj na tom pocitaci v ktorom budes SSD pouzivat, nie u kamarata na inom PC.

Pokud nejsi troll, jako že jo, tak ne, tak to nefunguje a fungovat nikdy nebude.

Jediny problem vidim v tom AHCI/Legacy jak tu uz nekdo psal, po vymene desky+pameti+cpu jsem taky jen zapojil SSD z minule sestavy a vse fungovalo po nahozeni ovladacu..upgrade z 775 na 115x..Zalezi jak mel kamos nastavenej BIOS

Ďakujem za pomoc bola to moja chyba nevedel som že sa to musí inštalovať hneď na ten počítač za pomoc ďakujem a ospravedlňujem sa za to že som vás otravoval...

Tak vyloženě nemusí, jde to nainstalovat i přes jiné PC, ale musí se to upravit. Což je pro běžné uživatele celkem zbytečně komplikované. Prostě ten disk dej do svého PC, odpoj všechny ostatní (vyhneš se zbytečným komplikacím) a udělej čistou instalaci tam.

muze to bejt klidne tim ze kamos to nainstaloval pod AHCI a on to doba provozuje pod Legacy, nebo obracene.. pak tam neni pri startu ten spravnej ovladac sata radice