» Poradna » Windows (a jiné OS)

Disk z apple (GTP) - zaloha dat na windows

Dobrý den,dostal se ke mě disk z applu a potřebuji z něho dostat data (konkretně jen fotky). Format ma GTP. Mam k dispozici pc s win 10 64 bit. zkoušel jsem nějake softwary (free) , ktere to uměli čist -HSF reader a APSF for windows from Paragon (trial verzi). Nic z toho disk nenačte. Ten HSF reader alepson disk vidi (i partisny) ale při pokusu o jejich načtení hodí chybu.Disk vidím ve správci disků. S apply nemam zadne zkusenosti, vsechny navody se tykaji převodu na MBR ale se ztratou dat. Mohl by mi prosim někdo poradit? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Zkusil bych systemrescuecd, ten by měl umět přečíst HFS+. Zároveň umí zapisovat na NTFS.

Nyní zkouším bootovat z live linux usb, tam by to take mělo jít přečíst (nastesti tu mam i jeden NTB, se kterym mohu experimentovat dle libosti). Ještě dám vědět. Jinak RescueCd udelam dle navodu zde: http://www.system-rescue-cd.org/Installing-SystemRescueCd... , tam doporučují Rufuse, kterého také používám. A děkuji za radu.

Já třeba na Applu mám disk šifrovaný od prvotního zapnutí. Tak jestli by tohle nemohl být třeba problém