Disk s HW AES kryptovanim

Ahoj,mam ssd disk s hardwarovym AES kryptovanim. V biosu jsem nastavil heslo pro klice na tomto disku. Zajima me, co se stane az mi treba odejde deska, nebo budu chtit dat disk do jineho PC. Staci pouze v biosu o5 nastavit heslo a bude to fungovat? Existuje nejaky zpusob jak zpristupnit takto zakryptovany disk pres USB ramecek? Bohuzel druhy pocitac s touto volbou v biosu nemam a soft pro zadani hesla pro pripojeny disk pres USB se mi nepodarilo najit.Diky za odpoved

Odpovědi na otázku

Tak si odpovim sam, sice castecne, protoze potrebuji reseni pro windows, ale na linuxu k tomu slouzi program hdparm s nasledujici syntaxihdparm --user-master u --security-unlock userpassword /dev/sdbNezna nekdo alternativu pro windows?

hdparm pro Windows?