» Poradna » Programy

Disk přetížen 100 % - uTorrent

Zdravím,Stahuji torrenty přes program uTorrrent a velmi často se mi objeví hláška Disk přetížen 100% . Tím pádem mi rychlost stahování spadne téměř na nulu. Nevíte čím by to mohlo být ? Disk mám klasický plotnový Seagate Barracuda 1TB. Díky

Odpovědi na otázku

Najdi si na google co to znamená SMR. A ano, koupil sis takový disk a ano, byl laciný......

Seagate Barracuda 1TB mám dvě a ani jedna SMR nemá, proč by taky měla mít ta jeho, že? Nejsi ty náhodou tydýt?

a) použij aktuální verzi utorrentunebob) pokud používáš chcípáckou crašhovací verzi 2.2.1 vnucovanou lamičkama z czt a mermomocí ji chceš používat tak si povol sparse files

Co to meleš ? Mě Utorrent v této verzi nikdy nespadl ty joudo. Chápu, chceš se cítit dobře, tak máš potřebu se nadřazovat, ale argument nemáš žádný.Ta verze je doporučovaná a ne jenom na CZT, tak si dej facku, takových jelit,co něco plácnou a nemají to jak zdůvodnit je na internetu hodně, máš potřebu mezi ně patřit ?

To se může stát když stahujete víc věcí najednou. Program zapisuje stažené součásti a zároveň zase z disku čte součásti pro seed a to může být někdy na disk příliš. Pokud jsou totiž stahované části velikosti MB jsou většinou fragmentované a než je disk pro seed posbírá a zároveň zase zapisuje stažené části a i ty většinou musí fragmentovat tak to řadič disku může dostat na hranice jeho možností. Vlastnímu programu poté nezbude nic jiného než stahování omezit či přímo zastavit, než se poměry zápis/čtení na HDD zase stabilisují. Může pomoci dočasně snížit/pozastavit počet stahování, zejména těch u nichž je vysoký seed.

Po vložení torrentu do klienta na něj klikni pravým, zvol vlastnosti a tam zvol fajfku u počáteční seed...mělo by to pomoct.