» Poradna » Notebooky

Disk NVME vypíná síťovou kartu

Dobrý den,mám základní desku MSI B360M MORTAR, disk na systém WD Blue SN550 NVMe SSD 500GB a síťovou kartu ASUS PCE-N15. Po připojení dalšího WD Blue SN550 NVMe SSD 1TB se vypne síťová karta. V nastavení připojení je napsaná jako "Odpojeno" a ve správci zařízení se vůbec nezobrazuje. Nevíte čím to může být, případně jak to spravit aby síťová karta jela? V tomhle ohledu jsem nic na internetu nenašel a popravdě je to pro mě vyšší dívčí, takže nevím co s tím.

Odpovědi na otázku

Pokud je síťová karta ve spodním lotu (PCI_E4 slot) a zároveň osazen M2_2 slot, nebude to fungovat jelikož tyto sloty sdílejí stejné připojení do chipsetu. Vždy bude fungovat jen jedno - viz https://www.msi.com/Motherboard/B360M-MORTAR/...

Tak jsem asi otázku položil moc brzo, zjistil jsem, že podle této stránky https://www.msi.com/Motherboard/B360M-MORTAR/... mi PCIe slot ve kterém je síťovka zapojena nepojede pokud osadím M.2 slot s diskem. Trochu to tedy změním, nevíte někdo co s tím? Nebo mi nezbývá nic jiného než wifi vyřešit jinak?

Redukce na tu sitovku. V nejhorsim nejakou sitovku do USB, i 2.0 udela 0,5Gbit/sAle je fakt idiotsky ze to nema dost PCI linek pro obsluhu 2 nvme a 1 sitovky.

Ha, probem se vyviji. Tak k tomu prihod APcko do klienta, a pripoj eht do sitovkyNebo wifi dongl do USB - levnejsi a min profi.

Jakou redukci prosím máte na mysli? Dívám se na e-shopy ale z toho mi jde hlava kolem.

https://www.alza.cz/tenda-u10-wireless-ac650-... Tohle je celkem shit znacka, ale pro ilustraci postaci.Vic profi reseni je :https://www.alza.cz/ubiquiti-nanostation-m5-d... - prepnout do klienta a natahnout kabel do klasickeho eth portu na desceSpravne reseni je proste NATAHNOUT KABEL

Děkuji za rady, zkusím co budu moct, ale tohle mi bude stačit pro řešení. S tím kabelem máte pravdu, jen se mi moc nechce vrtat do zdí.

A ty PCI-E x1 sloty máte obsazené? Nemůžete kartu dát o slot výše?

Tam ji bohužel nedám kvůli velikosti rtx 3070

Verze BIOSu?Ty SSDcky pripojujes prdpokladam mechanicky spravne, bez kladiva a jsou 100% funkcni.

Verzi BIOSu bohužel nevím, z práce se k tomu nedostanu. Ano, pomalu a pracně lehce připojuji jelikož je to pod grafickou kartou, jak s miminem.

Nic? tak to špatně hledáš. Tyhle NVMe sloty často mají sdílené PCIe linky s něčím dalším. U tebe to bude ten slot, kde máš strčenou síťovou kartu. Je logické že pak můžeš využívat jedno nebo druhé. Když zapojíš oboje, tak něco z toho má vyšší prioritu a funguje jen to.Takže buď síťovou kartu dáš do jiného slotu, ale doporučuji ti zjistit si který slot není sdílený, aby jsi nebyl tam kde jsi teď. A nebo lepší řešení vyser se tu na tu síťovku a používej integrovanou. Snad všechny dnešní desky mají Gbit síťovku, tak není důvod používat nějakou jinou síťovku.

Právě jsem asi nevěděl kde, teď už jsem něco našel. Síťovku bych samozřejmě nejraději také nepoužíval, ale jde mi to Wifi připojení, nemám možnost natáhnout kabel. Ve specifikacích se moc nevyznám, má https://www.msi.com/Motherboard/B360M-MORTAR/... integrovanou síťovku s možností připojení na wifi?

Uz vis proc kupovat AMD a plnohodnotne cipsety jako X570, ktere jsou dle mnohych zbytecne .

S tím souhlasím, ale koupil jsem to jako hotovou sestavu a s tím nic nenadělám...

Do sitove karty pripoj kabelem APcko. Nicmene jeste lepsi bude kdyz pripojis PC rovnou kabelem a na celou WiFi se vykasles.

Tak mi asi nic nezbyde než vzít vrtačku, pár příchytek, lištu, kabel a jít na to. Ale děkuji

TP-Link WN-722NBTW umi i Linux, jen kdyby nahodou.