Disk na vyhození?

Čau, hele přikládám výpis S.M.A.R.T. Může někdo poradit, jestli se disk dá ještě zachránit, nebo ho můžu rovnou vyhodit? Díkyhttps://ctrlv.cz/shots/2018/01/17/Q26k.png

Odpovědi na otázku

Disk vykazující čtecí chyby se nikdy nijak zachránit nedá. Takže kontejner na elektroodpad to jistí...

Nevyhadzovať , ale zberný dvor , alebo kontajner v každom eletro obchode.....sme kultúrny národ.

Před vyhozením si z něj můžeš vymontovat neodymové magnety.

....aj motorček a kopu iných dobrých vecí ?

Magnety se dají snadno využít, ostatní součásti už tolik ne. Pro motor potřebuješ speciální driver.

Tohle se zachránit nedá. Evidentně na něj máte ještě přístup, tak zachraňte co nejvíce dat se dá. Pořádně to zazálohujte.No, a pak vás čeká výběr nového a vyhození do elektroodpadu starého. PS: Pokud vám to finance a PC dovolí, tak pokukujte po nějakém ssd. Předpokládám, že toto je systémový disk.

Nesdělil jsi typ diskového řadiče.Co s tím?Standardní postup:A/ Boot z externího testovacího média UBCD - nejlépe z USB:Smart tools exportuj log.B/ Boot ISO Blbuntu (nebo jiný Linux)Gpartedsmartctl -x /dev/sda >> /cesta/log-smarthdparm -I /dev/sda >> /cesta/log-hdparmC/ Připojení HDD jako externího k PC -> test interními nástroji (nejméně doporučená varianta).

Udělej Error scan (pomalý). Tak zjistíš umístění problémového místa na disku.Pak na disku vytvoř oddíl(y) tak, aby byla problémová oblast mimo něj (v nepřiděleném prostoru).Takto lze disk ještě používat k nenáročným účelům jako externí na přenášení dat apod.

Ne to je v pohodě takovejhle disk, prodej ho na bazos.cz za plnou cenu a napiš tam že je málo používaný a téměř jako nový. uvidíš nějakej blbec se určitě chytne ...

Díky všem za reakce. Tento disk nepoužívám, jen se mi tu válel, tak jsem ho otestoval, zda-li by šel alespoň prodat, ale v tomto případě ho tedy vyřadím do elektroodpadu.