Disk je v biose ale v sprave diskov nie

Zdravím,mám problém s mojim hdd diskom. 2 roky som ho použival uplne normalne. Kupil som si novy pocitac a disk som vlozil don (preformatovany) a nechce mi ho najst. V biose mi ho v poriadku ukazuje ale v sprave diskov ani v tomto pc ho neukazuje. Čítal som podobné príspevky ale ani v jednom sa nestalo že by ho neukazovalo v sprave diskov. Vopred vďaka za pomoc.

Odpovědi na otázku

Zkus ještě diskpart, list disk v příkazovém řádku.

Zkusal som tiez uz vtedy ale iba disk 0 - hlavne ssd s os

Píšeš "preformátovaný", kde a jaks ho formátoval?Je v BIOS to SATA s HDD aktivní (Enabled) a není tam nějaké sdílení SATA portů? Zkus ten disk zapojit na jiný SATA port.

Fomatoval som ho este na starom pocitaci - tento pocitac - klikol som pravym tlacidlom na mysi na disk (D) - formatovat.Iny sata port som skusal (sice dvd mechanika ale to asi nevadi) a neslo to

Teď už snad jen vyzkoušet ho v jiném PC - popř. v tom jiném PC udělat kompletní inicializaci (clean, oddíl).

Iny pocitac k dispozicii nemam a aj tak by som tie cleany a oddiely asi nezvladol :|Ale každopádne vďaka za pomoc ak už nič nevytiahnete z rukávu

A v správcovi zariadení? Skús iný SATA kabel, iný port...

Njn.. sám si asi těžko poradíš.. Chce to ten disk připojit do jiného PC.. pokud pojede v jiném PC bez problémů, pak máš problém v kabelech, napájení nebo sata ... Pokud nepojede, pak je kaput.. Pokud není vidět ani v cmd -> diskpart -> list disk.. těžko radit.. Přines mi ten disk ke mně domů, zjistím hned, co s tím diskem je.. 2 roky starej disk..???... njn.. Vždyť je to jen blbej disk.. Tak si koupíš nový..disk stojí pár kaček..

Sám sa neodvazim si tipnut cim to je pretoze kable a porty su ok (otestovane na hlavnom SSD) ale aj ked to hdd-cko zapojim sata kablami tak pocut hucanie z vnutra disku (myslym take ako ze pracuje) tak teda ja nvm asi nic uz z toho