» Poradna » Ostatní

DISK 40GB Seagate

Jistě to už bylo vysvětlováno, ale přece jsem nejistý:Když nový disk  Seagate ST340810A  40 GB na menší oddíly originální utilitou Seagate DiskWizard STARTER, bude to metodou FAT32, která mi znemožní pracovat např. se staršími programy a programy pod DOSEM?Potřebuji zachovat možnost práce s těmito staršími programy i na tomto disku, proto nechci použít FDISK - správu velkých disků. Domnívám se, že utility jako je diskwizard nebo PMagicý obcházejí FAT32 a onu pro mne nešťastnou správu velkých disků.  Ale jsem rozpolcen, zda tuto správu stejně nezapne např. zmíněný DiskWizard Starter. A nebo: jak se k tomu zachová PMagic 7 (2 bootovací diskety)? Děkuji. window.open=PrxRealOpen;

Odpovědi na otázku

Pokud na tom nechceš jet přímo DOS 6.22, tak klidně jeď na FAT32 v DOSovém režimu Windows (s NT a Millennii tahle možnost bohužel padá). Jinak si vytvoř malou primární partition, tak 400MB, na začátku disku s FAT16 (pro DOS), a zbytek FAT32 pro Wokna.

Proč by ti FAT32 mělo bránit dělat pod DOSem? Přesněji pod DOS7 z Windows9x? Ale jinak vřele doporučuju zbavit se starých dosových vykopávek, s těmito softy problematicky tiskneš na síti, na USB, taky už neexistují utility pro refresh VGA, musíš udržovat konvenci 8+3, no hnus.Pokud jsi rozpolcen, použij PQM7 ten se na žádné blbosti neptá, akorát mi se všechny soubory + něco navíc vešlo na 1 bootovací disketu...Originální HDD utility se používají pro obejití omezení BIOSu (500MB, 8GB, 32GB), s typem FAT ti nepomůžou.