» Poradna » Windows (a jiné OS)

Disk 3tb nezobrazuje 700Gb

Ahoj.Už nějakou dobu mám 3tb disk. Donedávna jsem jej měl rozdělený na dva oddíly, jeden asi 1,8 tb druhý systémový cca 200gb a posledních 700gb kterých nešlo alokovat kvůli MBR jsem nějakou featurou Acronis Disk Directoru předělal na virtuální disk který se zobrazoval jako samostatný fyzický disk. Nyní mám ale systém na druhém disku, a rád bych měl 3tb disk rozdělen nějak slušně, no jenže po naformátování onoho virtuálního disku a jeho "odinstalování" ve vlastnostech, a následném překonvertování 3tb disku na GPT se mi zobrazily jen rovné 2tb a někde mi pendluje 700 nealokovaných GB. Máte nějaké nápady?

Odpovědi na otázku

Stornuj to a vše znova. Je to způsobeno tím, že jsi od začátku nepoužil GPT. Vyzkoušený postup u HDD WD:1. stáhni WinDlg, je na stránkách WD zdarma2. smaž disk, stačí první část, nemusíš mazat celý HDD3. vytvoř oddíly dle potřeby, ale pod GPT.

Díky, stačilo to zkontrolovat tím WinDlgem a pak už naskočilo normálně volné místo :)

Aome Partition Assistant - jednoduchá elegancia s MBR na GPT:http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo...