» Poradna » Windows (a jiné OS)

DISK 100% Eset Steam

Urobil som čistú inštaláciu W10 x64 Home na NB Asus 15 Black Nitro (i5 8GB 860M) s hybridným diskom v MBR namiesto UEFI ktore som red tym povazoval za potencionalnu pričinu problému.Všetko šlo dobre, výrazne sa zrýchlil Read z 50 - 60 MB/s na 150 MB/s, Write ale ostal stale medzi 35 - 60 MB/s.Využitie disku už nebolo 100% a jeho používanie už neblokovalo celý počítač.Na konci som nainštaloval ESET (Security, legálny znova stiahnutý z ich stránok), a bolo po srande.Zrazu sa to vrátilo ku starému, trvale sa blokol celý NB, DISK permanetne na 100%.Ledva sa mi podarilo ESET odinštalovať, ale zda sa že nejak znova ublížil, lebo to už nešlo tak dobre ako pred tým, disk začal aj chvilu (hodinu) po tom malú aktivitu povazovať za 80 - 100%.Novo nainstalovany Steam mal po tomto tiez neblahe prejavy na cinnosti disku, celkovo cely system trapil len tym ze stahoval hru.Po cca 2h. a stiahnuti sa to opat trochu umudrilo ale mam tendenciu to znova cele preinstalovat. Origin alebo Blizard si rozumel s diskom a celkovo so systemom dobre. GTA5 ked stahoval instalator tak sposoboval zablokovanie ineho pristupu na internet do siete cez WiFi a sietove prostriedky si kradol iba pre seba.Bude mi stacit aktualny Defender vo Windows 10 ?Pred tym na povodnej instalacii som skusal rozne triky, nepomahali, a tu som sa tesil do chvile nez nakoniec prisiel na radu ESET a Steam.Som z troho trochu nestastny lebo na desktope mi ESET bezi normalne.

Odpovědi na otázku

Na Tvoju otazku je odpoved:Antivirové programy: Medicína horší než nemoc?https://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/4... Inak povedane: ked chces mat urcity vykon hardveru na Tvoje programy, hry ... a sucastne chces mat aj spustene nejake ANTI... potrebujes mat zhruba 2x lepsi hardver, ktory stoji majland a prinesie Ti tak "placebo efekt".Pretoze kazdy vyrobca "skodnej" je vzdy o krok vopred. Ani ten najlepsi tvorca ANTI cohokolvek, nemoze tusit, co sa zajtra na webe objavi.P.S. S hramy Ti neporadim, podla mna je zivot prilis kratky na to, aby som znacnu cast zivota (ktoru mame od vyssiej moci) premarnil na nejake bohapuste strielacky, alebo podobne hovadiny, ktore nic danemu jedincovi do zivota neprinesu.

Eset problémy >> Eset pryč. Uleví se ti, uvidíš. A jinak ano, je to placebo a zbytečná zátěž HW.