» Poradna » Programy

Directx nejde..

Dobrý den.. Mám takový problém, chtěl jsem si zahrát po hodně dlouhé době hru která vyžaduje directx 9.0c .. Mám nainstalovaný Direcxt 12, ale hra mi napíše při instalaci že je potřeba mít nainstalované directx 9.0c nebo vyšší , takže nevím proč by měl být problém když mám 12, dá se tím něco udělat, prosím či možnost odinstalovat 12 a dát tam 9.0 ?Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Zkuste totohttps://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspxJen nevím proč si hra DX nedoinstaluje sama. I hodně staré hry měli potřebný DX v instalačce a instaloval se, pokud byl třeba.

PS: Netuším, zda to jde nahrát pod win 10. Doufám, že jo.

Toto jsem zkoušel také, při instalaci to napíše ** v počítači je již nainstalována tato nebo novější verze rozhraní DirectX.. instalace není nutná .

Pokud tam mas DX9, zkusit nastavit ve vlastnostech te hry spustit v rezimu W7 (nebo nizsi)..?

Hra se bohužel ani nenainstaluje, zadám instalační klíč, a následně mi to vyhodí tabulku že potřebuji k instalaci hry DirectX 9.0c .. Mám nainstalovaný 12

No vsak ve vlastnostech - prava mys na tom EXE, nebo co tam vlastne je..?

Zkusím..

Instaluji to skrze deamontools, v iso.. Není možnost vybrat vlastnosti EXE..

tzn. spousti se to primo z toho CD a nebo se to instaluje na HDD..?Nic ti nebrani si vytvorit treba na plose zastupce z toho CD...

připojím ISO na Deamontools. následně se spustí instalace..

Tak jestli se spusti instalace, tak asyk vytvori nejakeho zastupce.a nebo si vypni to posahane automaticke spousteni...

No tak je treba nastavit ty vlastnosti na tom Setup.exe, nebo co se tam vlastne spousti...

Tak jsem změnil kompatibilitu na W7 a stále to ukazuje tu samou tabulku..

Ještě mne napadla jedna věc, vyzkouším a napíši výsledek.

Tak jsem to zprovoznil.. Hodil jsme instalačku z ISO na RAR otevřel, a hodil do zvolené složky. Pak jsem zpustil instalačku HRY a hnedka na to instalačku DirectX9.0C pak mi to hodila tabulku s tím že není třeba instalovat, hra mi také napsala že mám nejnovější verzi DirectX.. Takže hru jsem spustil v W XP - Ser. pack 2 .. A běží..

Dobře ty... nevěřil jsem tomu ale instalace se mi spustila :)

Díky za návod, i v roce 2023 se hodí. Každopádně v mém případě pomohlo jen vyextrahovat instalačku a spouštěcí soubor spouštět ve Win XP sp.2 directX jako takový neměl na instalaci vůbec vliv. U spouštění hry jako takové není potřeba měnit režim kompatibility.