» Poradna » Programy

DirectCompute & OpenCL benchmark

Dobrý den. Mohl by mně někdo vysvětlit proč v programu DirectCompute & OpenCL benchmark v0.45 mám vždy at je to jakákoliv grafika od AMD nebo Nvidie vždy OpenCL výsledek nižší než DirectCompute? Všiml jsem si také že při DirectCompute testu bylo vytížení všech 4 jader procesoru přibližně 30 procent +- a spotřeba vRAM byla 1.520 GB.Při spuštění OpenCL benchmarku zas bylo vytížené pouze jen jedno procesorové jádro a spotřeba Vram byla jenom 1.200 GB vRAM.CPU: Intel Core2Quad 4x2.997GhzGPU: Zotac GeForce GTX650Ti 2GB GDDR5 5.4Ghz (jádro 1006Ghz/shadery 1006Ghz, voltáž jádra VVDC [mV] 1.075V)GPU overclock software: Zotac Firestorm 2.5.0

Odpovědi na otázku

Přidávám screen. http://fe.gd/KFW

Protože:1) Máš herní grafiku, kde nVidia očesala CUDA jednotky. Na CUDA buď Titan, Quadro a nebo řadu 5xx!2) To je OpenCL test! Proč myslíš, že si nVidia vymyslela uzavřenou CUDA? Hrubým výpočetním výkonem těžce (ale opravdu těžce) zaostává za AMD.Na jaké AMD grafice máš OCL skŕe nižší než DC skóre?

Třeba na té mojí:)viz: http://i.imgur.com/Uo0SUaT.pngAle je taky pravda, že jsem už pár měsíců neaktualizoval ovladače grafiky.

Chválím vaše úctyhodné výsledky a nadupaný hardware. Takovéto výsledky jsou pro mě z říše snů. Bohužel pocházím z chudších poměrů a jsem rád za to co mám. V roce 2009 jsem teprve přecházel z Pentia1 na PGA754, pak na Socket 478 a v minulém roce na LGA775.Možná jednou až doslouží hardware co mám, tak se porozhlédnu po novém.Do té doby mně musí stačit co mám.Samozřejmě neustále se snažím dokupovat nové železo v mezích co moje starší deska GAG41MTS2PT zvládne.Ted například v říjnu chci vyměnit svůj 5 let starý TN monitor za tento: http://fe.gd/KGQV listopadu pak bude následovat koupě terového SSHD disku od Seagetu http://fe.gd/KGR a dobití PayPal ůčtu pro nákup her na Steamu a Originu a pro donáty mým oblíbeným Opensource vývojářům.

Třeba protože v každém tom testu se to počítá jinak. Ikdyž autor použije stejný algoritmus na výpočet bodů, tak stejně překladač OpenCL a DirectCompute vyrobí jiný "binární kód" který se na té grafice spustí. Stejně tak to je s tím CPU.Nelze tedy výsledky porovnávat.Já mám také rozdílné výsledky a to mnohem víc než ty.DirectCompute mi vyplivnul asi 60000 bodů, kdežto OpenCL jen 6000 (tj o nulu méně). A na CPU mi napočítal jen nějakých 100 bodů. (a pak samozřejmě nějaký ty drobný).A mám GPU AMD Radeon HD 7950, a CPU Intel i5-3570k