» Poradna » Ostatní

Diodový teplotní senzor - úprava?

Ahoj všem, potřeboval bych upravit  diodový teplotní senzor k bezdrátovému teploměru.Podle kalibračního teploměru proměřuje o cca +1st.C. Dalo by se čidlo nějakou úpravou (zvýšení odporu) dokalibrovat?.. nebo to nejde? děkuji za Vaše info.P.

Odpovědi na otázku

teoreticky jo, prakticky je to jedno. běžně je jiná teplota na přední a zadní straně domu, čím se chceš řídit když ti vykládají předpověď pro jakési neurčité území nebo běžně jen pro prahu.tipoval bych že tam bude nějaký senzor s převodníkem odpor(napětí) na kmitočet. něco zkusit rozštelovat můžeš, nebo si pod stromeček dokup druhé čidlo, a toto si strč třeba do ledničky pro hlídání teploty piva (přenos signálu funguje, zkoušeno)