» Poradna » Notebooky

Dilema:Notebook,nebo tablet ?

Dobrý den,dcera jde do 3 roč. gymnázia.Všechny poznámky ve škole píše rukou a doma to přepisuje do Wordu, nebo Excelu.Chci ji to usnadnit a koupit buď netbook,nebo tablet.(ne notebook kvůli rozměrum).Použití hlavně na psaní,internet nějaká ta hra pro cestu do a ze školy.Nebude sloužit jako velké úložiště dat.Čím víc vybírám,tím víc se do toho zamotávám.FINANCE JSOU ZNAČNĚ OMEZENY !Prosím o radu co vybrat. Max. 6000Kč. Netrvám přesně na tomto:http://www.eva.cz/s.phphttp://www.eva.cz/zbozi/IT3571/tablet-senco... ww.czc.cz/asus-eee-pc-x101ch-blk016u-cerna/113778/produkthttp://www.alza.cz/acer-aspire-one-d257-1cws... Předem děkuji za dobré rady !EDO.

Odpovědi na otázku

já bych šel do toho acer aspire one,ty tablety s androidem v notebookové podobě jsou dle mě prostě hovadina.android nemusí vyhovovat každýmu,windows je ozkoušenej takže se dcera ani nebude muset navykat na jiný věci

No tak jestli chce psát poznámky ve škole přímo do Wordu, tak určitě notebook. Psát na nějaké virtální klávesnici na dotykovém displeji tabletu...no jde to, ale muset si na tom dělat v rychlosti poznámky při výuce škole, to fakt ne. Na rychlé prasní opravdu notebook.Jen tak na okraj, jsem v tomto zastánce klasiky, papír, propiska nebo ty tenké "psací" fixy, dvě tři barvy. K tomu třeba i to pravítko. Zkusil jsem na VŠ tohleto nahradit notebookem, a nikdy víc. Při psaní poznámek a kreslení náčrtků do sešitu to jde velice rychle, flexibilně, cokoli jde rychle škrtnout, přepsat atd.Notebooky byly i před 20ti lety a taky se na nich dalo psát. Proč se to nepoužívalo na takové věci? Bylo to drahé. Dnes je to za hubičku, a najednou hurá, všichni školáci notebooky, ale že je to nepoužitelné...no asi už nejsou dnes takové nároky na psaní poznámek a kreslení náčrtků.

To já si pamatuji dobu,když ještě nebyla barevná televize.Doba se ale mění !Možná na to příjde i sama.Těď by to chtěla.

Co tento netbook:http://www.alza.cz/acer-aspire-one-756-987bx... sice je o trošičku dražši ale to by snad nebyl problem ne?

To trošičku je 2 500 Kč.No uvidím.

Co € 100 je o moc, neblázni. Když jdeš něco kupovat vždy musíš mít rezervu. Že buď dojde ke zdražení, co chceš je nedostupné a vybíráš něco jiného či dražšího, to je normální.

Ano, doba se mění (taky jsem zažil dobu ČB televizí, doma jsme měli i elektronkovou ČB TV ), a taky mám rád pokrok, ale dnes to jde až příliš rychle dopředu hlava nehlava. Až bude výpočetní technika opravdu schopná nahradit papír a tužku (psát si poznámky kvalitním stylusem (v ruce jako tužka) na A4 tablet, k tomu vyspělé OCR schopné spolehlivě přečíst i můj rukopis atd., tak pak jo. Ale to bylo jen tak na zamyšlení na okraj.Pokud teda chce do školy něco takového, tak opravdu ten notebook, tablet na takové rychlé psaní na nic.

Já si pamatuji na dobu kdy jsem se učil u petrolejky.

Kup si tablet, budeš IN. V každém případě, jako monitor ke kameře pro lepší představu scény je ideální, když už moc k jiným věcem kromě YouTube se nehodí. A určitě není špatný pokud k nějakému HW používáš dotykový SW, typicky nějaká multimédia vč. audia.

Pro dolph1888Je to pro dceru,já už v 62 letech nepotřebuji být " IN " Ale i prázdná slova můžou být k prospěchu.EDO

Možná prázdná, já to ke kameře praktikuji a SONY SW umí dotyky. Nikomu nic nenutím.

A možná by sem mohla přijít dcerunka a popsat co přesně na něm chce dělat. Pak by byla rada snadná.

V původním dotazu jsem napsal: Použití hlavně na psaní,internet nějaká ta hra pro cestu do a ze školy.Jinak jse omlouván,nechtel jsem urazit.

Ne, jsme na diskuzi (částečně anonymní) a to bych si nedovolil urazit se. Je to prostě odreagování s občasnou pomocí a gratis hlavně. Ale rozhodně na jakékoliv textíky bude lepší hybrid tablet / book, nebo jen NB či jeho placatá verze UB.

zdárek, tablet rozhodně ne. Na tabletech mimo Samsung Note s perem se nedá psát ani náhodou. Radši notebook, i když si myslím, že to fakt není vhodné takhle brzo pořizovat.Na gymplu je pořád dost předmětů, kde se potřebuje dělat i náčrtky, semtam něco podtrhnout, tohle spojit šipkou apod. a to se na notebooku neudělá a i na tabletu typu Note to bude neohrabané. To už je mnohem lepší věc typu digitální tužka Staedtler - cokoliv napíšeš na papír, to máš uložené i digitálně v paměti. A nepotřebuje to k psaní počítač, je to lehké a snadno přenosné a dá se s tím i kreslit.

z těch ve výběru - ten Aspire One bych nebral - s ohledem na to, jak se děti chovaj na netu a posílaj si kdejaké blbosti, tak bych těm Woknům nedával moc šanci bez antiviru a s antivirem to bude líné.Takže radši něco s Ubuntu - buď ten druhý vybraný ASUS Eee PC X101CH-BLK016U, černá http://www.czc.cz/asus-eee-pc-x101ch-blk016... nebo:ASUS X201E-KX022DU, černá http://www.czc.cz/nb-asus-x201e-kx022du-11-... má větší displej a nejspíš i klávesnici, mohlo by se na tom lépe psát, když už

To prepisovanie ma svoj ucel a ty by si mal vediet aky...Az raz pride domov bez notebooku, pretoze jej ho ukradnu, je mozne, ze pochopis a na dalsi sa vykasles. Mne osobne by sa nechcelo vlacit do skoly 2kg navyse a davat bacha aby sa tomu nieco nestalo.

notebook jsem neměl ani na vysoké, ale rozhodně jsem si poznámky doma nepřepisoval - aspoň na gymplu ne - i na maturitu byly papírově, některé pak zpracované za pomoci netu + já si do toho dopisoval ručně + s použitím zvýrazňovačů.

a tužka Staedtler mně zaujala.Taky dceru.Máš s ní nejaké skušenosti?Jak dlouho vydrží baterky, jsem se nikde nenašel.

osobně s tím zkušenost nemám, ale svého času jsem na škole zhusta využíval tohle:http://www.acecad.com.tw/index.phpa díky tomu mám spoustu poznámek elektronicky aniž bych to musel přepisovat (papírových jsem se už dávno zbavil).To pero mne svého času zaujalo - našel jsem k němu i nějaké recenze:http://ilovepens.wordpress.com/2011/05/23/truly-ingeniou... a taky tu:http://www.amazon.co.uk/product-reviews/B003HLPJPKa česky:http://www.conrad.cz/digitalni-tuzka-staedtler... - v sekci "Ke stažení" maj i český návod, mohly by tam být další informaceOsobně bych si nedělal moc iluze s tím, jak to bude schopné převádět česky psaný text s diakritikou na klasický "tištěný" např. do Wordu, ale přinejmenším na záznam digitální kopie poznámek je to asi super.píšou, že to umí uložit až 100 stran poznámek

jo a ty baterky - mno, určitě musí vydržet minimálně na těch 100 stran, ale třeba v DigiMemo vydržely baterky v peru snad rok nebo ještě víc a AAA baterky v podložce tak měsíc. Staedtler je ale ultrazvukový, tak může mít trochu menší výdrž...

Také jsem o ní uvažoval, ale nakonec jsem zvolil ruční skener http://interlink.tsbohemia.cz/media-tech-scanline-mt409... a nedám na něj dopustit. Pokud není potřeba převádět psané pismo do txt tak je úplně postačujicí.

To co postuješ, to jsou samé takové hračky toto, osobně bych si zašel pár brigád a koupil něco co vydrží, nějaké krámy za 4000 Kč se začnou velmi rychle sypat a o nějakém jejich výkonu a výdrži no nevim. U toho jednoho netbooku co si postnul jsem snad viděl jen 1x USB docela k smíchu, tam připojíš myš a to je tak všechno :D.Pokud bych měl doporučit něco co je opravdu na úrovni pak by to bylo něco takového http://www.alza.cz/acer-aspire-v5-122p-touch... má to přednosti netbooku i tabletu, kvalitní klávesnici, výdrž a výkon + dotykový displej, ideální do školy, do vlaku atd. Bohužel takové mašinky něco stojí.

určitě notebook! já jsem měl vždy notebook,ale za vysvědčení jsem dostal ipad mini,ten leží někde pod postelí ,a používám notebook dál

Pokud jde o stroj pro práci nebo studium, tak notebook, případně netbook. Tablety jsou víc pro hraní než psaní (https://blog.kuponovnik.cz/koupit-netbook-nebo-table... ) . Leda k nim klávesnici,

Slevové kupóny do Alzy najdete na https://www.abkupony.cz/obchod/alza/