» Poradna » Hardware

Dilema s upgradem

 |   | 

Chtěl bych vás požádat o radu / názor. Zvažuji upgrade a nevím jakou cestou se vydat. Momentálně již delší dobu funguji na PIII 600@800 192MB Ram, běhají mi na tom XP. Teď, když jsem si pořídil net, cítím, že to malinko nestíhá. Otevřený firefox, miranda, firewall, avast atd. atd. V podstatě to používám na "kancelářskou práci", hry minimálně, občas nějaký film.

Zvažuji, zda by nestačilo za nějakých 500 Kč koupít 256 MB ram a mít tak 384 MB (mám jen dva sloty) a nebo koupit desku + procesor. Ostatní HW mám vesměs použitelný DVD-RW, Gainward GF4Ti 4200 HDD 20 + 80 Gb V poradně někdo doporučoval desku ASUS xxx + AMD 2800+. K tomu case a paměť a jsem na nějakých 4000,- Desku bych asi volil s integrovanou grafikou, pokud je to alespoň trošku lepší než ta moje GF. Kupovat desku bez PCIe asi nemá valný smysl a grafiku do toho rvát nechci, hry hraji opravdu minimálně. Jaký je váš názor, kterou cestou bych se měl vydat? Jde mi hlavně o pohodlnou "kancelářskou" práci, sem tam photoshop, surfování. Žádné náročné hraní. Díky za tipy.


Související témata: Dilema, Náročné hraní
Určitě si přečtěte

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

Podívejte se, co se stane, když dron DJI Phantom narazí do křídla letadla

** Co se může stát, když relativně maličký dron narazí do křídla letadla? ** Tuto otázku zodpověděli odborníci laboratorním pokusem ** Kvadrokoptéra způsobila významné poškození křídla

Karel Kilián | 19

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 70


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku