» Poradna » Ostatní

Diktafon_záznam zlepšení hlasu

Je možné vylepšit hlasový záznam z diktafonu? Myslím tím, když mám mp3 soubor z konference, která byla nahraná z větší dálky, hlas přednášejícího je taky "daleko". Existuje postup/sw na "přiblížení", t.j. větší srozumitelnost? Jakési zjasnění zvuku hlasové frekvence.díky za tipyPetr

Odpovědi na otázku

Dá se dělat všechno možné. Audio editory dokážou hodně. Ale je to dost piplačka náročná na čas s nejistým výsledkem. Obecně platí, že to co tam není vám žádný SW (byť sebelepší) nevytáhne. Z toho vycházejte.

Prozen to filtrem pro odstraneni hloubek pod 300Hz a vysek nad 3KHz, treba v Audacity. Prubeh filtru 300Hz-6 dB, 1kHz 0dB a 3kHz +10dB, trochu se to zlepsi.