» Poradna » Programy

Digitalni televize

Mam dotazek k digitalni televizi (DT). Dostali jsme set-top box na prijem DT, je propojen s DVD prehravacem a videm a do televize je zapojen pokoci SCARTu. Ten dotazek se tyka nahravani na video? Nejak nemuzu prijit, jak naladit na videu program, ktery je pouze siren digitalne, abych pak z neho mohl neco nahravat. Protoze kdyz pustim set-top box, na videu najdu jen programy sirene analogove.
Diky predem za rady

Odpovědi na otázku

Video musí být se set-top boxem také propojeno pomocí SCARTu.

Jak uvádí předchozí příspěvek, video musí být propojeno se STB pomocí SCARTu. Navíc se video nijak neladí, ale nahrává se videosignál ze SCARTu, tj. jen a pouze ten program, na který je STB aktuálně naladěn.

Také jsem se s tím už setkal a souhlasím s předchozími. To video co jsem měl ve spárech bylo potřeba přepnout na kopírování a nezjistil jsem jestli při kopírování lze naprogramovat kdy to má nahrávat nebo jestli se (na rozdíl od předvoleb analogových) se začátek a konec nahrávání misí video spustit a zastavit ručně. Takže video by mělo mít svůj vestavěný set-top box ale obávám se že éra páskových videorekordérů už končí a těžko takové video se set-top boxem někdo bude chtít dávat na trh.

Dobrý den.
Prosím vás, můžete mi poradit při propojení komponentů? Mezi set-top-boxem a televizí mám DVD rekordér, VHS a DVD přehrávač a reciever. Jak toto všechno mám propojit?

Pavel Darmovzal - mrkni sem, snad ti to pomůže
http://www.upczone.cz/viewtopic.php...