» Poradna » Programy

Digitální televize-příjem pouze zvuku,obraz nejde.

Pro televizi Samsung přijímám signál přes STB-T Philips 220. České stanice jdou perfektně. Problém je při příjmu digitálních televizních stanic z Polska na kanále K38 = 610 MHz, síť TP EMITEL. Síla signálu je kolem 80%, kvalita signálu kolísá 70-100%. Přesto výsledek je takový, že zvuk mi sice jde na 100%, ale obraz nejde vůbec. Ani známé "kostičkování" obrazu jako při slabém signálu, nic, jen černá obrazovka. Teletext i elektronický program zobrazuje.
Co mám udělat pro příjem i obrazu? Je chyba v nastavení STB-T? Nebo jsou ty stanice (ten kanál) nějak kódovány? Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Obavam se, ze v TV nebudes mit MPEG4. Kamos ma to same - koupil TV a nepremyslel. Ted ma z polaku jenom zvuk.

Problém je pravdepodobne v tom, že dané stanice vysielajú v HD (a ty máš len SD (MPEG2) prijímač terestriálneho signálu). Prejavuje sa to tak, že zvuk je v pohode, ale obraz logicky nevidno, lebo tvoj set top box nedokáže spracovať MPEG4.

A prodávají se set top boxy, které umí MPEG4?

Jak již bylo řečeno. V Polsku používají pro vysílání MPEG4 (i na standardní rozlišení). Pokud TV nemá tuner pro MPEG4, tak nebudeš vidět obraz a budeš jen slyšet zvuk.

Mám tomu rozumět tak, že mi nestačí (pro příjem stanic z Polska) koupit set top box který umí MPEG4, ale že musím mít taky i televizi, která má tuner pro MPEG4?

Jsem to spatne napsal - MPEG 4 musis mit bud v jednom, nebo ve druhem. Pokud bude v STB, nemusi byt v TV.

stačí ti settopbox - ten ti to přechroupe a pošle do televize signál, co už dokáže zobrazit

Dnes jsem už málem koupil set top box, co umí MPEG4, ale prodavačka mě zarazila, že s televizí to musím mít spojené s HDMI káblem. Moje televize ale takový vstup nemá (pouze 2x scart).
Je to tak vždy (když MPEG4, tak HDMI), nebo jsou i takové set top boxy (s MPEG4), které spojím s televizí pouze přes scart?

Mylná informácia. Pokiaľ STB s mpeg4 má SCART, tak to po príjme pošle v mpeg2 cez SCART. HDMI jedine, ak by si aj na telke chcel pozerať HD v mpeg4

STB-T Philips 220:Tuner:
Příjem pozemního digitálního vysílání DVB-T
Typ modulace: COFDM 2K/8K, Kompatibilní s MPEG-2 DVB,
Síť: MFN/ SFN, QAM, QPSK
Rozsah vstupní frekvence: 174 – 862 MHz...Takže máš smulu chlape.

V polsku nezavadeji nove technologie prekotne, jako u nas. A nejen pri digitalizaci se jim to vyplatilo. Maji ted celoplosne MPEG4. Tzn. vice programu v lepsi kvalite. Ale predevsim na tom vydelaji divaci. My budeme muset kupovat dalsi settopboxy a TV.

Tak ona už drtivá většina lidí pochopila, že jediným řešením je buďto satelit, nebo kabelovka Terestrický digitál v této zemi umřel dříve než se narodil a je na úrovni ranného středověku

na tv googen mi jde jen zvuk a zadny obraz jen černa obrazovka co s tim