» Poradna » Windows (a jiné OS)

Digitální licence WIN 10 problem image

Mám 5 stejných PC s WIN 10. Na jednom jsem nainstaloval čistý WIN 10 + vše potřebné a systém se aktivival pomocí digitální licence. Vytvořil jsem přes Acronis image disku a nahrál na další PC. Zde se ale už systém neaktivoval a hlásí změnu HW. Zkusil jsem klíč odebrat pomocí slmgr.vbs/upk ale ni to nepomohlo.Když na tento druhý počítač dám čistou instalaci, tak se aktivuje pomocí digitální licence bez problémů.Jak vynutit aktivaci pomocí digitální licence na PC, kde je použita image z jiného PC?

Odpovědi na otázku

skus ten image bez kluca, resp. tam zadaj licencny kluc po pripojeni na internet a potom sa ti aktivuje

Myslíš jako odebrat ten klíč na aktivovaném PC a pak teprve vytvořit image?Ale to je myslím podobné jako dodatečné odebrání klíče a vložení nového.Každopádně na tom originál PC pomocí utility product key viewer mi vyskočí klíč KKK6..... a pomocí vyčtení klíče z desky( wmic path softwarelicensingservice get oa3xoriginalproductkey) mi vypíše klíč H6RI........Tak vlastně nevím, který je ten správný. A v druhém PC nefunguje ani ten vyčtený z desky.

my robime skladane pocitace, ked ich robime 4-5, tak kaslat na klonovanie, ale robili sme minule 20 naraz, tak sa na 1 nainstalovalo uplne vsetko bez lic.kluca a po klonovani sa pomenili nazvy PC a licencne kluce konkretne pre dany PC.

no jo, ale připojíš internet pro stažení aktualizací a systém už se aktivuje. Tomu nijak nezabrániš,

aktivuje sa ale len na OEM pocitaci. A ked sa aj aktivuje, pri vlozeni disku do inej OEM dosky by sa zas mal sam aktivovat. Ja si to aspon tak predstavujem - ked som klonoval 15x win8 v ucebni PC, tak to tak fungovalo.

ano u WIN 8 to fungovalo -- to jsem tak dřív dělal.. Ale u WIN 10 to prostě nejde.

Před klonováním udělej sysprep, "generalize".

Konečně!

Šablónová univerzálna inštalácia sa robí na PC, s odpojeným internetom.

hmm a jak tam mám bez internetu dostat aktualizace?třeba u Win 8.1 je instalačka ISO na strankach MS ve verzi roku 2014 a po instalaci se stahuje 1,6GB updatu. Nechápu, že tam nedali nějakou poslední verzo vč, update.. Jsou sami proti sobě, když se jim pak zbytečně zatěžují servery.

1. asd - už poradil, ako na to.2. Je to otázka počtu gadgetov, na ktoré to treba aplikovať.Updaty sa sami - potom - po jednotlivej konkrétnej identifikácii, a špecifikácii - ponaťahujú.Ale, chápem, čo píšete.

Zapojíš-li to, co máš mezi ušima pochopíš, že nikdo nebude udržovat starý systém. 8.1 už nejsou aktuální.

A pochopíš ty, že je hromada PC s koupeným systémem 8.1 na který už třeba nejsou drivery pro WIN 10 a nebo že uživatel prostě nechce měnit jelikož to nijak nutně nepotřebuje ? ( a za ty roky už má zasviněný PC a tak chce udělat čistou instalaci)8.1. je stále podprovaný systém - i když na ústupu a MS dělá vše pro to , aby ho lidi nepoužívali ( např.softwarově upravená nemožnost instalace OFFICE 2019 - ale jde to obejít a dá se to lehce nainstalovat)

A kam v dnešní době dáváš Win 8.1? Někomu za trest?

vyladěné, customizované windows 8.1. s vypnutým metrem jsou jeden z nejspolehlivějších systémů.. Já třeba ho mám pořád doma na PC už od roku 2014a za 7 let bez jediné chyby nebo modré obrazovky.. A i po těch 7 letech jsou svižné jako po instalaci. A několika desítkám lidí jsem tento systém takto upravil a naprosto všichni jsou maximálně spokojení. V práci už musím používat WIN 10 kvůli požadavkům specifických programů a driverům ke GK. A mimochodem taky značně odladěné..

My jsme teda šli ze sedmiček (které HP ochotně dávalo do pro řad notebooků i desktopů místo osmiček) rovnou na 10.

jj to chápu WIN 8 byly fakt nedodělek... až 8.1 to trochu napravily ,ale ta nedůvěrau většiny lidí už zůstala ( a přítomné metro tomu nepřidalo)Ale kdo si s tím vyhrál , tak pak měl systém spolehlivější a rychlejší než WIN 7

nedávno jsem klonoval 15 pracovních stanic HP Z1 G6 a nic takovýho se mi nestalo.Vybalil jsem první, udělal čistou instalaci, naladil jak potřebuju aby to vypadalo, naklonoval sem si to na externí disk přes Partition Wizard 9.1 free (kopie disku) a pak jen každou novou stanici zapnul a naklonoval z toho jedinýho disku zpátky.Nic z aktivace nevypadlo a už je to pár měsíců.Zrovna tak takhle klonuju spoustu jinejch počítačů sem a tam a vždycky se mi to po spojení na internet aktivuje pokud na daný desce je už aktivovaná licence.Co dělám jinak ? Jen dodám že klonuju jak čistý instalace tak i OS tak jak přijde nainstalovanej z HP apod.

Hmm já to dělám taky u Zbooků- 5ks mělo WIN 8.1 a tam jsem přes image Acronis 8.1. nacpal přesně jak říkáš. Dalších 5ks mělo WIN 10 a stejný postup nefunguje.Samostatná instalace ale funguje v pohodě. Zítra zkusím tu radu od ads a uvidíme.Ale teoreticky: nainstaluju WIN 10,aktivuju - pak odeberu klíč- win budou neaktivované, a budu chtít aktivovat ten stejný PC. Připojením na internet by to mělo jít,ale nejde. Kde najdu ten klíč pro ruční zadání? nebo kde vymažu vše tak,aby si to zase načetlo tu digitální licenci samo?

naco to furt chces aktivovat. Ked raz vies, ze to nefunguje. Vyskusaj to bez aktivacie a tych par updatov dotiahnes na kazdom pc zvlast

Tak zrovna dělat image pro 5 počítačů to je masochismus.To už jsi mohl mít dávno hotové ručně, stručně.Nechápu co tím chceš docílit.Na klonování samozřejmě existují mechanismy, buď přímo od MS a nebo třetích stran.Nicméně samotné prostá kopie, jakkoliv udělaná, je blbost, protože se nepřegeneruje GUID.

Stejny problem jsem resil pri instalaci 17ti PC Dell OptiPlex 3070 SFF, nekdy v lete minuleho roku. Nakonec jsem to vyresil tak, ze pred klonovanim jsem nechal nainstalovat a aktivovat predinstalovany OS a az pak prepsal disk obrazem z prvniho PC v bylo to naprosto v pohode. Sice byla otrava ta cca 15 minutova vsuvka v podobe instalace ale porad je lepsi obetovat 15 minut, nez se s tim patlal 6 hodin.

to Stanislav : moc nechápu... pokud jsi měl 17 PC , tak byly se systémem a tudiž po připojení k netu hned aktivované.. Tak co jsi tam instaloval a aktivoval?ano 5 PC je sice prd,ale rád bych našel příčinu problému a pak i řešení.

System tak jak je dodany od vyrobce mi nevyhovuje treba tim, ze nema rozdeleny disk na C a D a ze k nemu byva pribaleny vsemozny balast o ktery nikdo nestoji. Dale bych musel 17x OS aktualizovat, nakonfigurovat, nainstalovat potrebny SW, vytvorit ucty a pod. Ja si proste vypiluji jednu masinu a tu pak 16 naklonuji. Problem byl v tom, ze kdyz jsem rovnou prenesl klon na druhy pc tak se taky nechtel aktivovat, takze jsem prisel na to, ze je lepsi obetovat 15 min. na instalaci a aktivaci puvodniho OS a az pak klonovat. Berte to tak, ze ja ten prvni pc piluji treba 6 h. a pri predstave, ze bych to mel delat jeste 16x bych asi omdlel. Takze udelam jen ten prvni a pak diky kolonovani za hodinu udelam cca 3 pc a to je sakra uspora casu.

jj jsme se nepochopili .. důvody chápu, ale beru to tak , že všechny PC mají WIN10.PC1 se vyladí, nastaví a udělá se image. Ale CO nahráváte a aktivujete do PC2 před nahráním image???Vždyť ten PC2 má přece taky ten systém WIN10 nahraný a pokud byl připojen k netu , tak i aktivovaný. Tohle mi není jasné.

OS dodany vyrobcem, neni aktivovany, ten se aktivuje az po dokonceni instalace a pokud je pc pripojeny k internetu.Postup instalace v kostce:1. vlozit instalacni medium2. restartovat pc a nabootovat z instalacniho media3. vyber verze win home/pro (pokud nenajde lic. primo v biosu)4. rozdeleni disku5. kopirovani souboru z instalacniho media na pevny disk6. restart7. detekce HW8. restart9. spusteni pruvodce instalaciPokud vybalite novy pc tak kroky 1-8 se nekonaji, to jiz pripravil vyrobce a zacinate rovnou krokem 9. uz chapete?

Tak nepomohlo nic.. ani sysprep, "generalize..Pro test vzal jsem PC-1 nahrál čisté WIN 10 PRO udělal pár změn. WIN 10 byly aktivivaní dig, licencí.. pomocí sysprep jsem dal volbu audit a následně vytvořil image. nahrál jsem image do PC2 a při aktivací to hlásí chybu že změna HW.Zkusil jsem i v sysprep volbu - prvotní spuštění- a stejný výsledek.Nepomohlo ani "předinstalování WIN 10 a aktivace " a pak nahrání image.Začíná to být výzva na to přijít.. U WIn 8.1. vše chodilo.Ale hlavně je zajímavý , že když u aktivianých WIN 10 odeberu product key pomocí příkazu slmgr.vbs /UPK... tak už je pak znova nedokážu aktivovat..Tady bude ten problém ..I když jsem si product key vyčetl a pak se ho snažil zadat, tak nefunguje.Neví tedy někdo jak deaktivované WIN 10 dokázat znovu aktivovat na digitální licenci?

skus este vsetky tie PC aktivovat original windowsom co tam je a image nahrat az potom. Win10 pri skladackach (ani OEM, len aby si chapal, ze bez kluca) ide aktivovat bez kluca ak uz raz bol win10 aktivovany

nie ani, ale aj OEM

jj to jsem taky zkoušel viz: Nepomohlo ani "předinstalování WIN 10 a aktivace " a pak nahrání image.Já měl za to, že si MS to nějak ověří ze základní desky ( že už byla tahle s tímto výrobním nebo jakým číslem aktivovaná) a když má správnou verzi Win tak ji automaticky aktivuje.. A jestli ty Win tam přišly čistou instalací nebo imagem by snad mělo být jedno.

na PC, kde uz bol aktivovany win10, si ho MS server aktivuje bez zadania lic. cisla. Ako to MS server robi vie len MS. Co to tu riesis si uz vsetky mohol mat nainstalovane po jednom.

Tak vyřešeno - pomohl generický product key, který opětovně aktivoval digitální licenci. Jen pro info .. pro WIN 10PRO je: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66TRada byla dána na foru Microsoftu.. Ale proč tohle není uvedenou rovnou v nápovědě při problému s aktivací fakt nechápu - a přitom tak jednoduchý.