» Poradna » Ostatní

Digitální kukátko

Zdravím,sháním digitální kukátko, co není moc nápadné a dá se napájet přímo ze sítě nebo aspoň nabíjet přes USB adaptér bez nutnosti sundávání.Dále bych potřeboval, aby se dal propojit skrz wifi přes Nest hub (google assistant), kde by se zobrazoval obraz. Kukátko tedy nemusí mít ani vlastní displej.Existuje něco takového? Já jsem nic nenašel a co hlavně potřeboval bych nějakou recenzi a proto sem píšu:).

Odpovědi na otázku

Napájet přímo ze sítě se logicky dají všechny. Žádné nemusíš sundávat. Ovšem připojení a sledování přes google assistant už bude problém. Většina těch kukátek jsou samostatná zařízení.

Které třeba? Všechny jsou na baterky. Některé mají akumulátory, které lze nabíjet kabelem, ale přímo napájené ze sítě jsem nenašel žádný.

Jo začal bych tím, které vůbec bude připojitelné k tomu Google. Abys zbytečně nehledal to napájené ze sítě, když ho stejně pak nepřipojíš, kam chce. Stejně mám obavu, že takové kukátko nenajdeš, že většina bude fungovat právě jen samostatně na displej.

To sem právě vůbec nenašel, ikdyz to technicky asi problém nebude. Je divný, že někdo něco takového nevyrábí, přece jen kukátko kde displej je na dveřích zas takovy význam nemá.

Význam to má jaký má mít - nahrává kdo byl za dveřmi když zaregistruje pohyb.

Špatně jsem se vyjádřil. Význam to samozřejmě má, ale pro mě zad tak moc ne. Nechci ke dveřím chodit a když už tam přijdu, tal už je jedno jestli kouknu na displej nebo do kukátka. Jasně nahrávání je dobrý, to bych chtěl taky, idealně aby to šlo realizovat až v tom assistentovi, ale už bych chtěl asi moc:).

Ty si pleteš kukátko s kamerou Kukátko odjakživa slouží k tomu, že přijdeš ke dveřím a můžeš se podívat, kdo je za nimi. Pokud to chceš mít na dálku, tak nehledáš kukátko, ale kameru. Takové se dělají, párkrát jsem to i montoval, ale byl to ještě klasický analog s kabelovým připojením. Ale mám podezření, že jako IP kamery se to snad ani nedělá, že to skončilo v době analogu. Takže si hoď nad dveře nějakou vhodnou IP kameru, tam si můžeš vybrat vlastnosti podle potřeby.

Kukátko přece kameru má, dokonce i umí nahravat na sd kartu. Já bych jen potřeboval aby to umělo víc. Nemusí to umět ukládat na NAS jako IP kamera, ale spárování s chytrým displejem by bylo fajn (to v podstatě umej videozvonky).

Já si nemohu dát v bytovém domě IP kameru za dveře. Musím to řešit méně nenápadně. Ani tam nechci lepit videozvonek, ktery může někdo snadno utrhnout a provrtávat dveře kvůli napájení taky nechci. Kukátko mi přišlo jako ideální, nemuselo by tolik budit zájem vandalů, protože vypadá podobně jako klasické kukátko a napájení by se řešilo až v bytě. Jestli to neexistuje, tak se nedá nic dělat, proto jsem vznášel dotaz kdyby to náhodou někdo měl již porešené:).

Ano, s vlastnostmi jaké požaduješ, to neexistuje A nevím proč bys nemohl mít v bytovém domě kameru. Když si ji dáš tak, že bude snímat tvoje dveře, tak tím nic neporušuješ. To jsem instaloval u zákazníků milionkrát Dostat to potom do telefonu je snadné.

Musí být souhlas od svj. Kolem mých dveří chodí lidi, takže by tam byl kdokoliv by tam prosel, tudíž bych s největší pravděpodobností souhlas nedostal. Druhá věc je, že by to ani nedělalo dobrotu, kdyby každý věděl že tam mám kameru, chtěl jsem prostě něco nenápadného, co nikdo nebude vědět že tam je.

Tak na kameru souhlas mít musíš, i když snímáš jen svoje dveře. A na kukátko, které zabírá chodbu (a tedy každého, kdo tam jde kolem), si myslíš, že ten souhlas nebude potřeba? Nota bene s nahráváním?

Na snímání svých dveří fakt souhlas mít nemusíš

Já to vím, ale odpovídám na tazatelovo tvrzení:Musí být souhlas od svj. Kolem mých dveří chodí lidi, takže by tam byl kdokoliv by tam prosel, tudíž bych s největší pravděpodobností souhlas nedostal.

Na kukátko mít povolení nemusíš ikdyz nahrávas. Pochopitelně to nesmíš nikde publikovat.

S tímto můžeš mít ještě větší problém, pokud bys s nějakým záznamem vyšel na veřejnost.

Pochopitelně to je potřeba si ohlídat.

Jo, a mimochodem, proč jsi nezadal dotaz do Googlu? Stačilo zadat třeba "dveřní kukátko s wifi" a hle, co se tam dá najíthttps://is.gd/kBMWLghttps://is.gd/jctdVGhttps://is.gd/pbFRWLa mraky dalších, parametry a požadavky si ověř už sám.

Samozřejmě že jsem si to googlil, ale sháněl sem hlavně reference, protože na tyhle neznámý kukátka reference nejsou. A hlavně to neumí napojení na google asistent (konkrétně Nest hub max) nebo to tam aspoň nepisou. Osobní zkušenost google nenahradí.

Recenzí nemohu sloužit ale našel jsem toto: https://www.mall.cz/dverni-videotelefony/elet...

ano, a funguje aj 11ka. Neskusal som priamo zadavat kluc, on si sam nasiel, ze na danom PC bol aktivovany win10, tak aktivoval bez zadania kluca aj win11... Kluc je original win7 home.

kks co mi je dnes, druhy omyl vo vlakne, to snad uz nemoze byt mnou!