» Poradna » Ostatní

Digitální ID podpisu

Zdravím,dostal jsem za úkol přesunout digitální podpis z jednoho PC na druhý.To se mi podařilo, ale při testování digitálního podpisu na druhém PC se mi ve wordu zobrazuje hláška od Microsoftu o načtení ID digitálního podpisu. Nevím, co dál dělat. Díval jsem se na Microsoft stránky, tam řeší problém u Outlooku.Potřebuji, aby ten podpis na tom druhém PC byl stejně funkční, jako na tom prvním PC. Ve správci certifikátu podpis vidím, takže by neměl být s ním problém. Import byl úspěšný. Prosím poraďte, co mám udělat. Jak mám získat digitální ID.

Odpovědi na otázku

Co konkrétně se ti zobrazí za hlášení?Exportoval jsi certifikát včetně privátního klíče? Pokud ne, nemůžeš s ním nic podepisovat.

Načíst digitální IDK podepsání dokumentu Microsoft Office potřebujete digitální ID. Chcete ho teď od partnera společnosti Microsoft?Takhle zní hlášení.A ve vlastnostech toho certifikátu se mi objevuje jako primární klíč, takže mám za to, že ano.

Takže sis ve vlastnostech Office nenastavil ten svůj digitální podpis?Říkal jsi, že jej máš naimportovaný. Je na záložce "Osobní" ?A jen pro upřesnění, není to "primární" ale "privátní" (soukromý) klíč

ve Správci certifikátů je ve složce Osobní.A mám za to, že jsem v Office nenastavoval digitální podpis.

Tohle jsi zrejme prosel:https://support.office.com/cs-cz/article/Přidání-neb... Kdyz vlozis radek podpisu a kliknes na nej, pak se ti nabizi certifikáty. Pod tlačítkem "Změnit" se pak zobrazí všechny dostupné

Pokud sis certifikát nevyexportoval při vydání včetně privátního klíče, tak podpis nenainstaluješ nikam jinam. Typicky jde o formát PFX.

Vyexportoval jsem podpis i s klíčem.