» Poradna » Ostatní

Digitalni hodinky merici kalorie a vzdalenost v km

existuje to? a jeste samozrejme tep

Odpovědi na otázku

Nevím, z čeho by hodinky měřily kalorie a vzdálenost, ale pedometry tyhle funkce mají, např. od firmy Oregon.

astaky prave nechapu jak meri treba kalorie

Kalorie to měří je orientačně. Zadáš tam totiž svou hmotnost, možná i v nkterých lepších modelech i věk a pohlaví, a samo to měří přibližnou rychlost chůze. A z toho to přibližně počítá tvou energetickou spotřebu. Vše ovšem záleží na tom, jak přesně zadáš délku kroku, tedy spíš, jak se trefíš. Viděl jsem jeden model za cca 10 000 Kč, který měl podobu hodinek a na nárt nohy se přidělávalo nějaké sofistikované čidlo. A to měřilo rychlost pomocí hybného momentu nohy a z toho vzdálenost, plus kroky to bralo jako normální krokoměr. Takže už docela vymakaný strojek, kde hlavně nejsi závislý na tom, že na začátku musíš zadat délku kroku.

To zase tak nepochopitelné není, když si uvědomíš, že měří ušlou/uběhnutou vzdálenost, počet kroků, efektivní čas, atd. Z toho se dá přece kalorická spotřeba vypočítat.