» Poradna » Ostatní

Digitální domáctnost - způsob propojení, poraďte

Potřeboval bych vyřešit problém, jak propojit domácí audio/video spotřebiče s PC. Konkrétně bych chtěl aby bylo možné pouštět signál z PC do TV (PC by sloužil jako DVD/DivX přehrávač), a nahrávat z TV, satelitu, případně videa, a rádia do PC (případně používat PC jako video), a něchtel bych pořád nějak prohazovat kabely nebo tak. TV je v sousední místnosti, a to ještě hned přes zeď (délka kabelů tak 3-4 m, max. 5 m), takže s délkou kabelů, případně rušením, by snad problém být neměl.- televize je nová Sony, má 4 audio/video vstupy(některé fungují asi i jako výstupy, což jsem moc nepochopil, na co má televize výstupy?) z toho 3x Scart, a 1x přední Cinche, a SVideo- video Philips, ale mono- satelit Philips od UPC, má 2x Scart výstup, antenní výstup, a asi ještě Cinch, to si nejsem jistýPřečetl už jsem tady v Poradně hodně příspěvků a zjistil jsem, že s TVkartama a propojením PC a TV jsou docela problémy. Proto nevím jak vše co nejoptimálněji propojit.. Budu si teď kupovat nové PC (http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp), a nevím zda by bylo lepší pořídit si nějakou grafickou kartu s VIVO(chci s čipem GeForce 6600GT a do PCI Express, ale zatim skoro žadná nemá VIVO), nebo raději nějakou TVkartu(stereo).Zvukovou kartu zatím budu používat jen integrovanou (mam momentálně v PC SB128PCI a integrovanou, a v podstatě nejde poznat rozdíl..), případně koupím Audigy.1) možnost Přemýšlel jsem, že by bylo asi lepší koupit tu TVkartu a propojit to nějak takhle: - grafika S-Video -> TV S-Video, nebo Cinch, nebo Scart | Zvukovka Audio-Out -> TV Cinch, nebo Scart (ale to nechci pokaždé měnit vzadu v PC kabely k repro a k Tv, dala by se použít nějaká rozdvojka nebo přepínač?) (přičemž nejlepší by byla nějaká ATi, a využít mód Divadlo - Theatre aby se při pouštění filmů dalo pracovat na PC, Nvidia karty tohle asi neumi, nebo ano?) - pro pouštění filmů z PC na TV- satelit Scart, nebo Cinch -> TVkarty Video-In - Cinch, Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Ty draku, todle něž si někdo přečte tak usne. Zkus to na nějaké předmanželské poradně

já to celé přečetl, ale řešení nevyklopím z rukávu, taky by mě zajímalo stejně obsáhlá odpověď jako si dal pisatel práce se zadáním.Já třeba mám koax kabelovky jdoucí do tvtuneru a kabel. modemu. Cestou se ještě stavuje v obyč. TV, zajímalo by mne, zda by bylo možné k stávajím signálům "přibalit" výstup z tvtuneru a nějak k tomu ještě přimixnout zvuk :)

Ted si presne nejsem jist kdo to vyrabi, ale je jedno bezdratove zarizeni(vypada to jako dvd prehravac) a k tomu se prave da pripojit snad vse - TV, DVD, video, ..........................................No a bezdratove se to propoji s PC.

jo, těch je docela hodně, ale pracují na frekvenci 433MHz... jestli tam máš i wi-fi provoz, neriskoval bych rušení bez ozkoušení předem.

To ne, mel sem na mysli ten, co jede normalne na wi-fi - take sem to psal, nebo ne?Dratama tuhle vecicku propojis s TV, DVD, ............... a pres wi-fi s PC.V cem vidis problem?

znam treba d-link media loungejede na 802.11gvidel jsem to v akci a ustreamuje to pres ten bezdrat i dvd kvalitu,ale je to pomerne drahe - cca 8-10k Kč

Myslim ze mas na mysli jedno zarizeni, vyrabi Pinnacle, nebo nekdo podobnej, ale stoji to docela velkej peniz, a je to v podstate zbytecnej luxus, delat to bezdratove...

Ještě jsem si všimnul, že už mi to useklo ten konec : ...To jsem přemýšlel že by šlo přes bezdrátovou myš nebo se taky dělá ATI Remote Wonder, bezdrátový dálkový ovladač PC..Doufám, že vás tohle brutálně dlouhé čtení moc neunavilo, a někdo mi poradíte, už mi de z toho hlava kolem.....

To mi nikdo neporadíte??

Ne.

Tohle je problem, ktery jsem take resil, u me jeste s tim ze to mam prez 2 mistnosti.Nakonec jsem jednu cast(hadej kterou vyresil pomoci notebooku,u videa mam AV kabely vyvedene pred skrinku a pripojim jen pocitac.U velkeho pocitace to mam tak ze mam ANTENA-video-roztrojka- dve TV a TV karta v pocitaci(timto smerem muzu na pocitac nahravat veci z VHS)druhy smer TVkarta-tuna kabelu-u videa redukce na cinch-SCART redukce-video(z nej to pak tim predchhozim jde do obou televizi).Proble, na ktery tu uz par lidi narazilo, je ze bez redukce na cinch je obraz cernobily - je to tim ze NEKTERE(skoro vetsina) TV a video nema v SCART pripojce SVIDEO kabely propojeny.Ovladani je pomoci bezdratove mysi a klavesnice(obcas zlobi,ale jde to)Tot asi vse, ale jinak je to tuna kabelazePS TV karty v pocitacich(hlavne ty integrovane na grafarne) mivaji slabsi signal a jsou nachylne

PS jeste k tomu - na audio samozdrejme existuji rozdvojky, ja ji nepotrebuju,protoze jsem ke karte dostal i jakysi AV vstup/vystup krabicku, a Audio k pocitaci taham normalne ze zvukovky,ale existuji normalni jack rozdvojky, jsi li z prahy muzu poradit asi 2 kramky, kde ji skoro stopro maji.Toms

Diky za odpoved. Muzes mi napsat jakou mas TVkartu? Nepochopil jsem moc proc mas propojeny notebook s TV a pak jeste z TVkarty do TV, to aby jsi mohl poustet signal z notebooku a i z velkeho pocitace?A jaka je kvalita obrazu na TV?Porad nevim jakej je rozdil v kvalite signalu TVkarty a graficke karty s VIVO?

Rozdil je ten ze VIVO, je jen kompozit/S video, cili se tma nic neladi, zatimco TV karty maji o reciever, ktery z klasicke anteny/kabelu ladi programy.Ja mam home teather od asusu(Nvidia jako GPU), TV celkem fajn,jen to nahravani neni uplne nejkvalitnejsi.ale treba to bude nejakym ovladacem,nebo pokud by se nasel programnotebook, mam tak ze tam mam s-vid a audio rozdvojku, driv jsem to rozpojoval

ja by som to riesil AV recieverom. z toho poctu kablov a prepojeni sa s prepacim poseres, pokial chces aby to fungovalo ako si predstavujes. a navyse ak pridas priestorove repro a projektor su to dalsie kable. recievery su pomerne drahe, napr. vyborny-fakt vyborny Pioneer D814s 14 tisic KC. je to ale jednorazova investicia, ktora sa oplati. imho sa my riesenie cez PC zda nestastne... jednoucelove zariadenie, v tomto pripade nejaky kvalitny dvd-divx prehravac alebo dvd-rekorder by to vyriesily paradne....a prehravace vobec nie su drahe, okolo 4tisic KC su slusne.v kombinaci s tym recieverom je to ultimatne a dokonale bez problemove riesenie...navyse tv karta, zvukova, kable,praca, rozmyslanie ties nie su zadarmo...

sorry za chyby, napr. my....

Jo, je to asi taky dobry reseni, koupe receiveru nejsou vyhozeny prachy.. S tim zapojenim kabelu - jo bude jich hodne, ale zapojim to jednou a uz se o to starat nebudu..  DVD prehravace jsou dost levny ale stale jsou u nekterych problemy s titulkama a taky bych musel ten film mit vzdycky vypalenej, abych si ho moh pustit. DVD rekordery, to jsem taky premyslel, kdyz si neco nahraju z televize a pak to vypalim na DVD, tak to asi nebude zrovna valna kvalita..

Solidni pocteni :o)

A co takle, kdyby si zvednul tu svoji prdel a sel to prepojit rucne, jednou za 2hod jit a zapnout/zastavit film.....Opravdu, tohle se jentak nevidi a ja blbec sem to cet cely.....Jen zvedni tu svou prdel a prepinej si to, ono to zas tak namahavy neni. Taky by me zajimalo, to jako budes nahravat celej program TV/Satelitu do PC, co s tim budes delat??? Grebovat to?!? ROFL a kdy se na to chces divat, pri tom grebovani co??? Asi zijes na jiny planete, protoze den ma jenom 24hod......

To sem se docela nasmal u tvyho prispevku... Ale tak vis co, vyresit to vzdaleny ovladani to uz je uplne to nejmensi.... A proc ti to vubec vadi? Celej program satelitu nahravat nechci, a i kdybych chtel, tak to de nahravat real-time do DivXu, a zadny grabovani se nekona....  To asi spis ty zijes na jiny planete, a nebo mozna nekde na severnim polu, kde ani nevedej co je to televize...