» Poradna » Ostatní

Digitálna zrkadlovka do 850€

Dobrý deň, potrebujem poradiť s výberom zrkadlovky do 850€ aj s objektívom 18-135 . Rozhodujem sa medzi Canon 750D a Nikon D5300 a prosil by som kto ma s týmto skusenosti a rád by pomohl, že ktorý je lepší ( a nemusí len z týchto dvoch)

Odpovědi na otázku

tak jen pro tvoje info jenom Canon 18-135 vyjde na 350€ ... Raději bych investoval 700€ do těla a zbytek do nějakého 50mm f/1.4, budeš z toho mít větší radost. ...

A co s tím 50 mm (75 mm EQ 35 mm) bude asi fotit ???

https://www.alza.sk/canon-eos-750d-ef-s-18-13... - jak psáno, vyjde dráže.https://www.alza.sk/nikon-d5300 - objektiv je opticky nejlepší ze vŠech uvedených, ale tělo nemá AF motor, jak u nižších řad Nikonu pravidlem.Pentax - menší výběr objektivů (většinou přeznačené Tamrony), ale nejlepší podpora starších objektivů a to nejen s K bajonetem.https://www.alza.sk/pentax-k-50 -starší typ.https://www.alza.sk/pentax-k-70

Jo zásadní otázka: "K čemu to bude?"

Spravna otazka od ms, na co presne sa chces pri foteni zamerat?tu mas rychle porovnanie:http://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-750D-vs... Pokial chces dynamicku akciu, ponuka sa Canon, lebo ma lepsi AF, co do poctu Cross Type AF bodov.Ostatne ma v rychlosti nenapada.

Aha a teraz vidim, ze D5300 ma zasa viac AF bodov, no nie vsetky su cross type :)Takze tazko povedat

kup starsí poloprofi zrcadlovku stredni tridy typu Nikon D80-90, D7100 ktery novy staly kolem 1000€ ale ted se daji sehnat i za 200-300€. Za zbytek pak kup kvalitnejsi objektiv protoze hlavne ten dela kvalitni fotky.jinak za 850€ se neda koupit lepsi zrcadlovka a dobrej objektiv. Je to castka tak na jedno, nebo druhy.. bohuzel je to fakt.

Je to každodenní dilema fotografů (ani tak ne těch profi jako těch co se tím neživí). Mít plnohodnotnou sadu objektivů je prostě drahej špás:Uni zoom: 17-70mm (30k)Dlouhej zoom: 70-200mm (50k)wide prime: 35mm (20k)portrait: 85/135mm (30k)fisheye: 10mm (20k) ... ceny a možnosti orientační, jak to mám např já pro svoje potřeby ...

jo jo :)Za 10-15k se v podstatě nedá koupit dobrej objektiv. "Lituju" že sem si vyzkoušel něco dražšího.. teď se už musím koukat po kategorii 20.000+ :)

Tak ne každý musí jít takhle draho. Pokud to teda není FF.Mám APS-C a tam to vyšlo kapku lépe:Uni zoom: 17-70mm - Sigma Contemporary - cca 11-15 tisícFisheye: 8 mm Samyang - cca 5-7 tisícholt každý má jiné nároky...

A čím si fotil do teď? Jestli na kompakt, tak se podívej na to, co Ti radí zrom, nebo kup jen nějaký základní model, na kterém se budeš učit. A pak si třeba kup něco dražšího. Přechod z kompaktu na zrcadlovku není až taková sranda, já jsem udělal ten přechod před cca rokem a pořád objevuji něco nového, a to jsem přešel jen na základní model zrcadlovky. Mám něco nafoceného na kinofilmovou klasiku a počítám, že než se dostanu na stejnou úroveň, jak s kinofilmem, tak to bude ještě chvíli trvat.

škoda, že máš takovýhle limit, jinak bys mohl jít do:Pentax K-70 + DA 18-135mm WR černý + Objektiv Pentax DA 50/1,8Naše cena s DPH: 24 890 Kčhttps://www.vkfoto.cz/pentax-k-70-da-18-135mm-w... a máš foťák se stabilizovaným čipem a odolností proti dešti, navíc jako free bonus tu světelnou padesátku.

I když k čipu by se spíše hodil tento: https://www.vkfoto.cz/pentax-smc-da-35-mm-f2-4-al/ , ani při nízké ceně to není vůbec špatný objektiv po optické stránce a ani mechanicky, i když je použit plast.To jen na margo toho, že objektivy musí stát majland. Mimochodem tady: https://www.digimanie.cz/recenze-helios-44m-58mm-f... testují i staré objektivy. Jako zajímavost: https://www.digimanie.cz/recenze-vykresli-stary-ru... .

Tak jasně, ale když tu padesátku dostaneš zadarmo A není vůbec špatná - i když je to taky plast.Ten Helios 58 mm jsem měl a nijak úchvatný mi nepřišel - ale možná měli Rusové dost kolísavou kvalitu. Pentacon 50/1.8 byl docela fajn a přes čínskou redukci na M42 šel používat celkem slušně. I když ten Pentax má holt ten komfort toho AF.

Řekněme 850 EU = 22000,-Kč. Objektiv (nový) 18-135 stojí kolem 13000,- takže na tělo zbývá 9000,- tzn. musíš ubrat, vejde se tam jen N D3300 nebo C 1300D. V tom případě bych dal přednost Nikonu.Možná ubrat na 18-105 a můžeš přitlačit na těle. Jestli C nebo N, je celkem fuk, co se ti víc líbí. Nicméně v těch nejlevnějších tělech se mi víc líbí N, přestože já mám (FF) C. A docela doporučuju, kdyby to mělo výklopný displej, což asi v téhle ceně bude problém.

když přihodí necelé 3 tácy, tak má ten kit, co jsem uvedl výše vč. výklopného displeje, odolnosti proti dešti i 18-135 mm. Plus fixní padesátka jako dárek.