Digitalizace VHS - jakou kartu ?

Dobrý den,vlastnim USB EasyCap dongle na digitalizovani VHS kazet. Bohuzel, kdyz neni kazeta uplne v poradku, tak ma problem s digitalizaci. Obraz skace a tak, pritom na TV jede v pohode. Hledam proto kartu nebo zarizeni, ktere by melo vetsi "vykon" pri digitalizaci. Nejlepsi by asi byla karta do stolniho pocitace, ale jde o to, aby ji podporovali Win7. Libila by se mi nejaka starsi z bazaru. Uplne novou se mi kupovat nechce. Mate nekdo zkusenosti ?Dekuji za rady.

Odpovědi na otázku

Raději si sežeň lepší videopřehrávač (TBC)...

Mam Panasonic NV-HD650. Zda se ti to jako spatny prehravac ?

Ak ide o 1 kazetu, nechceš skúsiť profesionálnu firmu?

Proboha, kdy si muj dotaz precte nekdo, kdo vi na co se ptam a odpovi mi na co se ptam. Z logiky dotazu je jasne, ze ta kazeta neni jedna. Pisu, kdyz je kazeta poskozena, tak to nejde. Jine kazety jdou. Ptal jsem se na kartu a jestli s ni ma nekdo zkusenosti.

Nemá potřebné funkce které "napraví" nekorektní nahrávky. (televizi to až tak nevadí..)

No konecne nejaky technik. A o jake funkce se jedna ? Mas primo odkaz na nejaky typ videoprehravace, ktery to umi. Hlavne mi jde o popis funkce, ktera upravi nekorektni nahravky, jak pises.

Skáče obraz lebo je nahrávka VHS kódovaná, nie je nekvalitná.

No jestli si myslis, ze nahravku narozeninove oslavy kamaradka zakodovala, tak to se ji budu muset zeptat jak...

Myslel som ochranu proti prepisu, nie blbiny, ktoré ti nedokáže prehrať VHS šunt zo zasvinenými hlavičkami nahratý na kripeľskej VHS kamere (kamkordéri).

Nejprve pises kodovana kazeta, pak ochranu proti prepisu. Tak co vlastne myslis ?

to je jedno, je to analóg na magnete.

Už jsem to napsal výše. TBC = time base corrector, popř další funkce které mají lepší rekordéry (třídy min. poloprofi).

Žádná zázračná karta ani soft nepomůže. Raději si půjč to video nebo se obrať na profi firmu (oni tyhle přístroje mají).

Aha, OK. No je pravda, ze v profi prevodne jsem nikdy nebyl. Delam to doma na kolene. 13 kazet slo v pohode. Co mi prinesli kamaradi neco slo a neco ne. Zajimave, ze treba jedna oslava narozenin sla prvnich 10 minut bez problemu a pak obraz zacal zlobit. Zvlastni.Presto bych jeste zkusil zainvestovat do jedne karty. Nasel jsem tuhle:http://aukro.cz/kvalitni-televizni-karta-... Nejspise asi vyhodim 500 Kc, ale chci to zkusit.Jinak jsem hledal to video s TBC, ale nenasel. Muzes mi, prosim, napsat nejaky konkretni typ ?Dekuji.

Panasonic 1000 nebo JVC HR-S9700, mám doma - stálo cca 35k

Čo tej karte vadí? Ja som sa s tým nestretol ani u starej ani u novej Leadtek

Je to USB dongle. Neni to karta do slotu. Co mas za kartu Leadtek ?

mám ešte tútu na mašine s WXP, grabuje úplne všetko z VHS. https://www.alza.sk/tv-karta-leadtek-winfast-...

Jj, na tuhle kartu jsem take koukal, ale podle toho co pises, ze to mas na masine s XP, tak to Win7 nepodporuji.

W7 podporuje aj s ovládačmi. Len obslužný SW Winfast robil problémy. Používam multiboot. Môžeš nahodiť virtual na W7 s XP.

Všetkým polšákom sa hovorí karta, je jedno kam ju strkáš. Mám DTV 1800H (hybrid). Nahrával som aj asi 10r starú svadbu a 20r starú stužkovú bez problémov (aspoň mne tá kvalita stačí, ukážka: https://www.youtube.com/watch - som zvedavý na Tvoju kritiku)

Jo, to je dobry. Je videt, ze je to tocene ve tme, ale je to bez trhani, zvuk je dobry, podle me dobra prace.Jinak ten kluk hraje dobre, jako hrac na akordeon to muzu potvrdit

1. Co má převodník nebo USB box společného s VHS v rekordéru?2. Pochopitelně kvalitní rekordér ne domácí šidítko.3. Kódované Macrovision byly pochopitelně originální VHS, ovšem nevím, zda nějakou takovou ochranu by si dovolil vložit rekordér při záznamu vlastní kazety - to pochybuji.4. Doma nikdy nedosáhneš profi kvality stejně jako převod VHS > DVD nebo LP > CD (či při lepší kvalitě audio DVD) je převod analog - digital, často s nedokonalostmi a poškozením, málokdo má na to doma HW i SW vybavení pro korekce a čištění.5. Jednu kazetu i dobrou si nech převést profesionálně a zjistíš kolik času jsi doma ztratil.

Já dodnes používám (do W7) toto:http://diit.cz/clanek/plextor-convertx-p... Umí přecházet ochranu Macrovision (všude - nezná ji), umí nahrávat i poškozené VHS, obraz lze v PlexTools jakkoliv přenastavit - upravit. Možnosti do čeho nahrávat jsou MJPEG, MPEG4, MPEG2 a DivX. Je přítomen HW čip na kódování, PC není zatíženo. USB - 0 rušení v sítí.

Super, diky. Pohledam po netu, jestli se to da jeste nekde koupit.

Ať tě neokradou o SW, bylo k tomu CD:http://abload.de/img/plexconxosu41.gifpracuje také do W7, kódy jsou na obale.

Nemas nekde ukazku profi prevodu VHS, at vidim rozdil v kvalite ?

Pre prevod VHS do pocitaca potrebujes mat VHS prehravac v dobrom, udrziavanom stave a samozrejme paska nesmie byt pokrcena, alebo na krajoch zvlnena. Obraz skace najskor preto, lebo mas zvlnenu pasku na krajoch, alebo je zaznam niekolko krat kopirovany. Toto vedia spravit len v studiu na drahych zariadeniach.Mam dva presne rovnake VHS prehravace ako mas ty. Jeden z nich ma tak zosuchanu hlavu, ze pasky z jedneho v druhom nefunguju. Skace obraz a zvuk vypadava. S takym niecim sa grabovat neda aj ked ten recorder patril v davnej dobe medzi spicku vo svojej triede. Okrem toho som si vsimol este ked boli prehravace nove, ze kazdy mal inak zostelovanu hlavu a zaznam polovicnou rychlostou nechodil dobre ak sa kazeta prehravala na inom prehravaci, nez na tom na ktorom to bolo nahrate.

Jj, souhlas se vsim. Jak pises, Panasonic NV-HD650 byla v te dobe spicka, dneska jak ctu je to takova nizsi stredni trida oproti tomu co pouzivaji profici. No zkusil jsem jeste koupit z druhe ruky tohle:http://global.kworld-global.com/main/prod_in.aspxUvidim, jestli se to treba podari nahrat lepe. Jestli to nekoho bude zajimat, tak pak napisu vysledek.

Problem s vypadavanim snimkov je ten, ze prehravac nema stabilne synchro, ktore je nutne pre spravny prevod po PC. Na TVP to ide dobre typicky len na jednom programe, ktorym je 0 (mimo vstupu Audio/Video). Na ostatnych kanaloch to moze tak isto blbnut. To je sposobene tym, ze pre video sa pouziva rozsirena casova konstanta pre snimkovu synchronizaciu. Ta sa nepouziva pri normalnom TV vysielani, pretoze synchro ma stabilitu odvodenu od casoveho atomoveho normalu. Na amaterskych video grabberoch je tato konstanta riesena vyrobok od vyrobku, ale da sa povedat, ze nevyhovujuco pre stare pasky.Polsnimkove synchro je zaznamenane na okraji pasky a pomocou neho sa reguluje vlastny posuv pasky a samozrejme je pritomne v CVBS signali iducom von zo Scartu. Bohuzial trpi velkou casovou chybou, ktora nepriaznivo vplyva na samotny prevod zvlast vtedy ak dochadza k vypadkom vlivom zvlnenia okraja pasu alebo ak je paska viacnasobne kopirovana.

Je videt, ze vis o cem pises. Rekni mi, ale, ze pokus grabovat kazetu na Panasonic NV-HD650 skoncil tragicky, obraz vypadaval, ztracel barvu a tak. Stejna kazeta na Panasonic NV-SD400 prosla v pohode, teda celkem, at neprehanim

Pokud se páska tváří nepoškozeně (není zmuchlaná) pak třeba byla poškozena magnetizací. VHS, S-VHS i D-VHS (digitální záznam) jsou magnetická média. Stačí aby byl blízko nestíněná výkonná reprobedna, či jiné zařízení s trafem - problém.

Niektore prehravace su vybavene obnovovacom synchroimpulzov, napriklad socialisticky AVEX to mal tiez. Moze to byt aj pripad Panasonicu, nepoznam ho. To ovsem neriesi vypadky impulzov. Skor sa domnievam, ze paska na Panasonicu je viac napnuta, tym padom nestraca kontakt s hlavou, hlavne s tou z ktorej sa beru synchroimpulzy.

Já se s probléme setkal pouze mezi SP a LP záznamem. Ve všech ostatních případech byl problém v unášecím mechanismu nebo hlavách - špína.

Jo aha ty máš problém s rekordérem, tak pokud má problémy se všemi je něco s mechanismem nebo je zašpiněná video-hlava. Pokud pouze jedna a jiné ano (nepoškozené vč. kazety) tak s tím jsem se nesetkal pokud byly nahrány v SP módu! LP mód má každé zařízení - svůj a na jiném rekordéru nemusí přehrání proběhnout korektně.

Este moze pripadat do uvahy iny sklon hlav. Poznal som dost majitelov NV-HD650, ktori si stazovali, ze hlavy na nom su nastavene uplne inak ako na predchadzajucich modeloch. Vedeli to aj v Panasonic servise kde som sa informoval. Ono ta automatika naklonu hlav nefunguje celkom uspokojivo a staticke nastavenie ma dost velke skoky medzi dvoma urovnami.

Tak jsem nainstaloval zminenou kartu a vouala - obraz se netrese a jde grabovat. Jedine co zatim nemam rozchozene je nahravani zvuku pres cinch vstup primo na karte. Zatim to resim pres mikrofonni vstup na zakladnu desce PC.

To moze byt preto, lebo to ma rieseny obnovovac synchro, co zrejme v niektorych VCR chybam alebo je jednoduchsi nez je potreba.

Co to tady patláte? Dneska jede UHD a né nějaký nezasynchrovatelný 30 let a více starý VHS... I zvuk na tom stál za kulový když to nebylo v šikmé stopě. Takovej hnus a taková odezva...Co na tý VHS máš? No že to chceš vidět za tak dlouho že to nejde... Hurvínka?No tohle mě bere....

Přeháníš a urážíš!> A jak to uděláš, když máš z VHS-C kamery, třeba záběry svých příbuzných, jako měl já? To nebyl digitál a maximum byla Hi8 (opět analog)? To by mě zajímalo.

Dam si to nagrabovat v studiu. Vysledok je o poznanie lepsi ako komercnym grabberom. Opalti sa to ak tych kaziet nieje viac ako 10.

Je to lepší určitě, ale jelikož já měl docela dobrý rekordér (resp. nedělal mi problémy) tak mi z Plextora vylezla solidní kvalita. Čistý, klidný obraz, vhodný pro digitální komprimaci.

To přece není jen o přehrávači. Pokud to propojíš s PC nějakým levnym USB převodníkem, tak se ti to stejně bude sekat. Já si koupil dva a oba byly k ničemu. Nakonec jsem to nechal udělat tady www.studioraft.cz/digitalizace/ mají na to jedno zařízení ve kterém je VHS, DVD a HDD. Výsledek je fakt dobrý. Fakt se nevyplatí kupovat ten převodník. stojí od 300 do 1000 Kč. Což je cena, za kterou ti to tam udělají, pokud nemáš těch VHS extrémní množství.

V případě že bych stál o to uložit to do digitálu tak bych to udělal už dávno. Otázka je jasná provokace a proto reaguji tak jak píšu.

Mám VHS s maturiťákem, kterou nám dělalo nějaké videostudio a VHS zakodovali proti kopírování. Nevíte někdo jak to dostat do videosouboru? Převod normální VHS si udělám, ale tohle mi fakt nejde. A určitě to nějaké řešení má, protože tady to nabízí https://www.studioraft.cz/prevod-vhs-na-dvd/

Také to umíme .. i s vylepšením obrazu https://www.vhs-prevod.cz/Jinak mimochodem.. nejlepší pro převod je pořídit pořádný ADVC dekodér (používáme minimálně Canopus 300) a pak samozřejmě co nejkvalitnější videorecorder (např. Panasonic NV FS-200)