» Poradna » Ostatní

Digit. audio výstup z DVD mechaniky ??

K čemu, prosím, přesně je digit (dvoupinový S/PDIF) výstup z DVD-ROM mechaniky resp. o co bez něj přicházím? (dodavatel poslal jiný typ mechaniky než jsem si objednal a rád bych věděl jak moc mu to mám otlouct o hlavu :) Zabývám se muzikou na PC a provozuji z něj i 5.1 "domácí kino". Dík

Odpovědi na otázku

Digitalni vystup z DVD slouzi k digitalnimu propojeni se zvukovou kartou, pokud tento vstup obsahuje, vyhodou je nulove ruseni. Neprichazis vubec o nic, muze to slouzit pouze pro prehravani hudby, vse ostani beha primo po sbernici a pokud si nastavis digitalni prehravani CD, je to zbytecne i pro hudebni CD.

Není nad dobré zprávy po ránu . Jedná se totiž o ASUS E616P1. Objednal jsem si E616, která běhá na ATA100 a prý se to stejně pořád přepíná do PIO módu - u E616P1, která má "jen" ATA66 už to je O.K. a není-li chybějící Digit. out problém tak aspoň nemusím nic řešit. DÍK